Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Brutální vražda z Karlína zůstává neobjasněna: Dušan měl na těle přes 30 bodných ran

Autor: VaB - 
31. října 2022
21:50

Už 12 let budí kriminalisty ze spaní neobjasněná vražda z pražského Karlína. Bezdomovce Dušana K. tady tehdy neznámý pachatel ubodal více než 30 ranami. Policii se vraha nepodařilo vypátrat, počítají s tím, že měl ale minimálně dva komplice.

K činu došlo v sobotu 11. listopadu 2010 nedaleko stanice Invalidovna v pražském Karlíně. Tělo ubodaného bezdomovce ze Slovenska tehdy našel chodec. Bylo pohozené mimo silnici za betonovými zábranami. Podle policistů byl zavražděný Dušan K. bezdomovcem, který často navštěvovat sázkové kanceláře, kde sázel na sportovní zápasy.

Kriminalistům pražské mordparty tehdy pomohl i Dušanův bývalý zaměstnavatel Robert. „Viděl jsme ho v televizi. Hned mi byl povědomý. Ukázal jsem to i kolegům a ti potvrdili, že mrtvý vypadá jako Dušan,“ popsal před lety.

Zavražděný měl na celém těle více než třicet bodných a řezných ran. „Dušan byl úplně rozřezaný. Hlava mu držela jen za kousek kůže,“ doplnil pan Robert pro TN.cz. Podle něj se tehdy bezdomovec snažil bránit.

Vražda za bílého dne

K brutálnímu činu došlo podle policistů mezi desátou dopoledne a čtvrtou odpoledne. „Neznámý pachatel útočil nožem a způsobil oběti mnohačetná bodnořezná poranění v horní části těla. Prostor místa činu v inkriminované době opustili tři dosud neznámý muži,“ popisuji policisté. Právě tyto osoby mohou mít s vraždou podle kriminalistů něco společného.  

I tento pomníček se objevil v policejním kalendáři, který visí ve všech věznicích v republice. Kriminalisté doufají, že někdo z odsouzených bude mít o nějakém z případů informace.

Podezřelé spojitosti?

Policie tehdy hledala i kamarádku zabitého, mělo jít také o bezdomovkyni. Také ona se však stala obětí hrůzného zločinu. Hlavu této svědkyně našli v lednu následujícího roku v křoví v Karlíně. Policie později uvedla, že patří ke končetinám, které se podařilo najít v prosinci roku 2011. Jestli za případem stojí stejný pachatel, se nepodařilo zjistit.  

Video  Kriminalisté a forenzní specialisté ohledávají místo nálezu mrtvého taxikáře v Lužické ulici.  - David Malík
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání