Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Sexuální predátor Jaroslav Barták byl propuštěn z vězení: Frustrovaný velikostí penisu znásilňoval a bil ženy?

 • Autor: jel,ČTK - 
  26. 9. 2022
  18:57

  Okresní soud v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek rozhodl o podmínečném propuštění  Jaroslava Bartáka přezdívaného „doktor čuně“ z vězení se zkušební dobou na sedm let a dohledem. Verdikt nabyl pravomoci v pátek a Barták byl propuštěn na svobodu. Odpykával souhrnný dvanáctiletý trest mimo jiné za znásilnění a vydírání. V letech 2006 až 2011, kdy pracoval jako lékař, napadl deset asistentek a matce jedné z nich vyhrožoval. Některé z žen omámil. Z vězení měl pak navíc plánovat vraždy tří lidí. U soudu tvrdil nejrůznější podivnosti a sprostě urážel své oběti. Podívejte se na hrůzné podrobnosti ohledně nechutného doktora!

 • 1.Asistentky se bály promluvit

  Zatčení Bartáka Zatčení Bartáka | David Malík, Pavel Hofman

  Jaroslav Barták během pěti let napadl deset svých asistentek. Ty se roky bály promluvit. V roce 2011 našla odvahu tehdy dvaadvacetiletá Lucie a postupně se k ní přidávaly další ženy, které se staly oběťmi predátora.

  Barták ženy hladil a osahával proti jejich vůli, nutil k sexu a znásilnil, když odmítaly jeho úkoly a naléhání. Někdy si pomohl tím, že dívky omámil chemikálií v pití. Asistentkám také vyhrožoval společenskou i fyzickou likvidací. 

  Často postupoval tak, že si nejprve ověřil, že ženy neumějí cizí jazyk, poté je přijal a pak s nimi odjel na pracovní cestu do zahraničí. Tam je týral a zneužíval. Jedna z obětí, Zuzana, řekla v roce 2011 Blesku, že když s Bartákem během pobytu v Číně odmítla jít do nevěstince, vytáhl ji za vlasy z výtahu a začal ji bít a kopat do ní. 

  Napadené dlouho nepromluvily, protože se vlivného lékaře bály. Vyhrožoval jim jmény nejvlivnějších Čechů – politiků, ministrů, soudců, žalobců či představitelů tajných služeb. Z čehož měly ženy samozřejmě strach. 

 • 2.Sexuální praktiky

  Jaroslav Barták Jaroslav Barták | Blesk - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan

  V roce 2012 pro Blesk promluvila placená společnice Martina. Ta s Bartákem narozdíl od jeho asistentek souložila za peníze a dobrovolně. Nicméně na sex s „doktorem čunětem“ neměla nejlepší vzpomínky. Ač on byl podle ní zjevně přesvědčen, že je skvělý milenec a ženy po něm šílí. Martině se chlubil, že měl v posteli okolo tisícovky žen.

  Martina uvedla, že požadoval nestandardní sexuální praktiky. „Kromě klasického sexu požadoval pissing (močení na tělo nebo obličej, pozn. red.) a olizování konečníku,“ řekla tehdy žena Blesku. „Také požadoval, abych mu zasouvala do análního otvoru vibrátor,“ placená společnice uvedla, že pro ní byl sex s Bartákem nepříjemný. „Nic horšího jsem v sexu nezažila,“ řekla. 

  Martinu Barták navíc později zaměstnal jako asistentku. Pracovat u něj přestala poté, co ji v roce 2010 v Tunisku opilý bil a topil v hotelové vířivce. Prý proto, že ho odmítla, aby na ni močil a nechtěla se s ním líbat.

 • 3.Měl komplexy?

  Barták je údajně přesvědčený, že je velice přitažlivý muž… Barták je údajně přesvědčený, že je velice přitažlivý muž… | Foto Blesk

  Podle sexuologické zprávy, kterou Blesk v roce 2012 získal, je velikost Bartákova penisu podprůměrná. „Genitál bez nápadností, penis cca 70 x 28 mm,“ uvádí se doslova v sexuologické zprávě, kterou na Bartáka vypracovali soudní znalci z oboru sexuologie a psychiatrie.

  Sexuolog Ondřej Trojan, kterého tehdy Blesk oslovil, sdělil, že právě komplexy, které měl kvůli svému tělu, ho mohly dovést k nechutnému bití a napadání asistentek. „Muži, kteří zažili nějaké neúspěchy u žen, mají často tendenci z toho obviňovat velikost svého penisu. Tyto neúspěchy se pak mohou transformovat až v nenávistné chování vůči ženám jako takovým,“ řekl tehdy lékař. „U Bartáka se podle všeho jedná o těžkou poruchu osobnosti a velikost penisu může tuto anomálii ještě podtrhnout,“ dodal.

 • 4.Hrubé urážky žen

  Doktor z Modřan se v cizině s oblibou nechal fotit s neznámými ženami. V Praze pak svým známým vyprávěl, že s nimi spal. Doktor z Modřan se v cizině s oblibou nechal fotit s neznámými ženami. V Praze pak svým známým vyprávěl, že s nimi spal. | Foto Blesk

  O ženách se Barták často vyjadřoval hrubě a nevhodně. Pro urážku nešel daleko. Jedna z napadených asistentek vypověděla, že po příletu na pracovní cestu do Milána se lékař začal vulgárně vyjadřovat o ženách.

  Nevhodně mluvil také u soudu o svých obětech. O jedné z nich se vyjádřil, že měla křivé zuby a špatná prsa. O svých asistentkách tvrdil, že jsou to prostitutky a že jim za sex platil. 

 • 5.Bil i manželku?

  Rodinná fotografie Bartákových Rodinná fotografie Bartákových | Foto archiv Jaroslav Barták

  Bartákova bývalá manželka Lenka a několik svědků vypovědělo, že lékař fyzicky roky napadal i ji. Žena se s ním však roky bála rozvést, protože měla obavu, že přijde o syna. 

  „Lenka mi vyprávěla, že ji Barták jednou velmi surově zbil před Poslaneckou sněmovnou. Popisovala mi, jak ji mlátil rukama na chodníku a nikdo jí nepomohl,“ sdělil v minulosti mediím jeden z rodinných známých.

  Bartáková se s násilnickým manželem rozvedla až v momentě, kdy už byl ve vazbě a ona neměla obavu, že přijde o syna. 

 • 6.Erotický film

  Barták v erotickém snímku Barták v erotickém snímku | Reprofoto TV Nova

  Úchylný doktor si také zahrál v erotickém filmu s názvem Svobodný zednář Giacomo Casanova. Na tuto roli je Barták patřičně hrdý. „Hrál jsem kardinála v historickém a erotickém filmu Svobodný zednář Giacomo Casanova, který byl natáčen z švýcarsko-francouzských zdrojů na řadě míst, zejména zámků,“ pochlubil se. Ve filmu si zahrál také Marek Vašut, Jaroslav Svěcený nebo Lucie Váchová. Ti se po vypuknutí Bartákovy kauzy od filmu distancovali.

  Film se natáčel mimo jiné na Vatikánském velvyslanectví v Praze. Barták sám přitom sám sebe označoval za silně věřícího katolíka.

 • 7.Plánoval ve vězení vraždy?

  Jaroslav Barták Jaroslav Barták | Blesk - David Malík

  V současné době je Barták obviněn také z přípravy vraždy. Barták dál čelí obžalobě z toho, že v roce 2013 (kdy si už odpykával trest v liberecké věznici za předchozí zločiny) ze msty za předchozí odsouzení plánoval vraždy advokáta Oldřicha Choděry, kněze Eugena Frimanna z Teplic a bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora.

  Barták se od počátku hájí tím, že o svých plánech mluvil ve vězeňských debatách, které nemyslel vážně. Podle něj jde o spiknutí proti němu. Obžaloba tvrdí, že vydíráním chtěl získat přes 80 milionů korun a využít je k útěku z vězení za pomoci vrtulníku. Liberecký krajský soud případ řeší od roku 2014, konečný verdikt ale zatím nevynesl.

 • 8.Galerie:

nika70 ( 26. září 2022 19:13 )

Hladil? Spíš osahával, ne?!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání