Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Požár s cenovkou šest milionů v Dolní Bečvě: Způsobila ho černá pálenice!

Autor: sč - 
19. srpna 2022
15:15

Rozsáhlý úterní požár dřevěnice v Dolní Bečvě na Vsetínsku se škodou šest milionů má zajímavé pokračování. Za poničením dvou stavení je zřejmě černá palírna.

„Oheň zachvátil celý objekt. Na místě zasahovalo sedm jednotek. Vodu jsme museli kyvadlově dovážet. Škoda byla vyčíslena na šest milionů,“ uvedla mluvčí hasičů Lenka Javoříková. Podle jejích slov se příčina nadále vyšetřuje, uvedla ve středu. 

Ovšem ve čtvrtek uvedla Celní správa pro Zlín na svých stránkách, že v tomto poničeném objektu se nacházelo kompletní destilační zařízení k výrobě lihu.

„Jeho nelegální provoz byl zjevně důvodem detonace s následným vznikem požáru. Pálenici jsme zajistili, včetně zbytku alkoholu, který odolal žáru v nerezové nádobě.  Z dalších věcí, včetně znehodnoceného žitného kvasu, je patrno, že se jednalo o černou palírnu poměrně značného rozsahu,“ uvedl mluvčí celní správy Dušan Janiš.

Byl to drahý kšeft

„Páleničáři“ přišel přívýdělek moc draho. Výbuch s následným požárem zničil hospodářské stavení, kde byla pálenice a také novou parádní dřevěnici postavenou nad ním. Navíc utrpěl popáleniny na 40% těla a skončil v nemocnici. Čeká ho správní a daňové řízení.

Video  Požár chemičky v Litvínově.  - Čtenář Blesku
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání