Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Policisté představili nové ferrari: Zabavili ho v rámci kauzy krácení daní, figuroval v ní i syn manžela Heleny Vondráčkové

Autor: VaB - 
30. července 2022
12:06

Ferrari 458 Italia, které rozšířilo policejní vozový park, podle CNN Prima News pochází ze závažné trestné činnosti, kdy skupina osmi lidí připravila stát na daních o více jak 800 milionů korun. Jedním z nich byl i nevlastní syn Heleny Vondráčkové. Auto za miliony teď bude chytat závodníky na našich silnicích.

Už je to téměř deset let, co si detektivové z tehdejšího Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality došlápli na skupinu osmi lidí, kteří okrádali stát na daních. V zahraničí nakupovali pohonné hmoty, které pak v Česku prodávali státu, ale neodváděli daně.

Stát takto připravili o více jak 800 milionů korun a kauza se řadí mezi vůbec největší případy krácení daní v historii České republiky. Podle CNN Prima News právě ono Ferrari 458 Italia, které policie začátkem týdne představila ve svých barvách, bylo zabaveno jednomu z členů této skupiny.

Zaparkované mělo být v domě v pražských Řepích, kde ho zabavili, s ním ještě jiné luxusní auto. Hlavou organizované skupiny byl Eduard Vít a figuroval v ní i syn manžela Heleny Vondráčkové Antonín Michal.

Jeho otec Martin Michal informaci o zabavení synova luxusního sporťáku na konci roku 2012 popřel. „Rozhodně ale ferrari, které policie zabavila, nebylo jeho,“ uvedl. Eduard Vít dostal desetiletý trest, Antonín Michal osmiletý, zbylých šest členů skupiny od čtyř do sedmi a půl roku.

Policie chce nově zprovozněný supersport nasazovat proti agresivním řidičům, závodníkům anebo ho vysílat na tunningové akce po celé České republice. Auto má majáky, sirénu a je polepeno do policejních barev. Maximální rychlost je 326 kilometrů za hodinu.

Video  Česká policie má luxusní Ferrari: Pomůže proti pirátům silnic v superrychlých vozech  - Policie ČR
Video se připravuje ...

krapotkin ( 30. července 2022 13:40 )

Přesně - z velkých SUV a mikrobusů se musely sundávat trubkové rámy, protože byly nebezpečné. Proto si tytéž rámy montují policajti na svoje služebáky.

krapotkin ( 30. července 2022 13:38 )

Nejde o to mít Ferrari, jde o to umět ho řídit.S tím elektrickým BNW jezdili asi 14 dnů, než ho kamarádíček rozflákal.

horaIysa ( 30. července 2022 13:18 )

štefánku, bacha na žilku.

horaIysa ( 30. července 2022 13:16 )

Redakce, udělejte si v tom jasno. V úvodu článku je zmíněný jako nevlastní syn Vondráčkové Eduard Vít, což je samozřejmě nesmysl. Je jím Antonín Michal. V tomto ohledu jablko nepadlo daleko od stromu. Jeho papá je stejný gauner jako synáček.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání