Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno 24°C

Vážná dopravní nehoda u Nového Boru: Pět mladých lidí utrpělo zranění, jeden je v ohrožení života

Autor: ČTK - 
12. července 2022
18:35

V úterý při nehodě na Českolipsku utrpělo zranění pět mladých lidí ve věku od 19 do 25 let, kteří jeli v jednom vozidle. Jeden z nich je v ohrožení života. Jednadvacetiletý řidič peugeotu byl pod vlivem alkoholu. Auto vyjelo u Nového Boru mimo silnici a narazilo do mostu. Podle předběžného policejního vyšetřování stála za havárií nepřiměřená rychlost v prudké zatáčce, uvedla na webu policie regionální mluvčí Ivana Baláková.

Nehoda se stala v úterý kolem 1:00 v prudké levotočivé zatáčce na sjezdu ze silnice I/9 na silnici druhé třídy číslo 268. „Zdravotnická záchranná služba transportovala svými sanitními vozy na traumacentrum Krajské nemocnice v Liberci 22letého spolujezdce z přední sedačky v bezvědomí a také 19letou spolujezdkyni a 25letého spolujezdce ze zadních sedaček. Všichni tři utrpěli zranění hlavy s různou závažností, přičemž 22letého muže jeho stav bezprostředně ohrožuje na životě,“ uvedla Baláková.

Řidiče a devatenáctiletého mladíka, který seděl vzadu, zdravotníci s lehkým zraněním převezli k dalšímu ošetření do českolipské nemocnice. Řidič po havárii nadýchal 0,72 promile alkoholu. „Okolnosti havárie nyní dokumentuje služba kriminální policie a vyšetřování,“ dodala Baláková.

Video  Jak probíhá kurz první pomoci u Českého červeného kříže? 
Video se připravuje ...

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud