Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Deváťáci na Ještědu zachránili život turistovi: Resuscitovali ho sami!

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk.cz - Václav Burian)
Autor: VaB - 
14. května 2022
12:19

Deváťáci ze základní školy ve Stráži nad Nisou zachránili na Ještědu staršího turistu, který zkolaboval na sjezdovce. Jejich rychlá pomoc a resuscitace muži zachránila život. Letecky byl poté transportován do nemocnice.

V pátek 13. došlo na sjezdovce Nová Skalka na Ještědu k nepříjemné události. Starší turista tam zkolaboval, měl ale štěstí v neštěstí, v místě zrovna deváťáci ze základní školy ve Stráži nad Nisou měli úklidovou akci.

Když viděli, co se stalo, neváhali a běželi muži na pomoc. Vytočili linku 155 a skrze telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci muži začali poskytovat první pomoc. „Laici hned resuscitovali a skvěle!" vzkázala záchranářka.

Na místo vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Liberce, který se na sjezdovku dostal rychleji než sanitka. „Že je pátek 13., neznamená jen smolný den. Dneska naši deváťáci s paní učitelkou Raabovou při akci úklidu Ještěda zachránili lidský život. Jsme na ně pyšní,“ napsala škola na svých stránkách.

Spolupráci si pochvalují i záchranáři. „O záchraně lidského života vždy rozhodují vteřiny, a proto je samozřejmě rozhodující i pomoc svědků události, kteří nás volají. Dnes tato spolupráce svědků, našeho operačního střediska, letecké záchranky a Horské služby skvěle zafungovala na Ještědu,“ napsali. Pacient skončil ve stabilizovaném stavu v liberecké nemocnici.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání