Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Vojín Rudé armády zabil knížete, co bránil manželku před znásilněním: Komunisté z vraha udělali hrdinu!

Autor: mc - 
13. května 2022
05:00

Zámek Sloup v Čechách byl za nacistické okupace součástí říšské župy Sudety a patřil hraběti Kasparu von Preysing-Lichtenegg-Moosovi. Obyvatele Sloupu chránil před nasazením v Německu tak, že je zaměstnával na svém panství. Paradoxně pak v obci panoval během nejhorších let války relativní klid. Vše ale ukončil příchod Rudé armády a vraha, kterého komunisté později pasovali na hrdinu.

Její vojáci škodili všude, kam přišli - na svědomí měli nejen rabování a zlodějinu, ale i znásilnění a brutální vraždy. Nestyděli se zabíjet děti a ženy a už vůbec ne muže, kteří je bránili. A to byl také případ hraběte Preysinga, kterého zavraždil vojín Petr Nazarenko.

Na začátku května opilý Rus vykopl dveře do zámku a začal se sápat po hraběnce Elizabeth Bořek-Dohalské, které bylo v té době 47 let. Hrabě Preysing se Nazarenkovi postavil, aby svou ženu uchránil před znásilněním a vojín ho bez rozmyslu zastřelil. Hraběnce ale tak získal dostatek času, aby mohla vyskočit z okna a uprchnout až do Bavorska, kde dožila. Zemřela v jedenaosmdesáti letech.

Smrt oblíbeného hraběte ale nezůstala bez odezvy. Místní vraždu nahlásili veliteli jednotky Rudé armády, který nechal vojína zastřelit. Zdá se, že spravedlnosti bylo učiněno zadost, ale není tomu tak. Nazarenkovo tělo bylo uloženo do neoznačeného hrobu mimo hřbitov.

Jenže komunističtí představitelé ve Sloupu postrádali padlého sovětského hrdinu. A jediný mrtvý Rus tu byl právě Nazarenko... Po převratu roku 1948 tedy jeho tělo exhumovali, pohřbili na čestném místě místního hřbitova. Na náhrobku stojí: „Zde jest pohřben staršina Petr Nimovič Nazarenko, padl v boji za svobodu naší velké rodiny dne 9. 5. 1945 ve věku 26 let.“

kralovna-vsech-mori ( 13. května 2022 13:49 )

Si to zadej do vyhledavače.

bullshit ( 13. května 2022 12:59 )

Dej link na zlodějiny pětikolky, jinak je to jen výkřik do tmy, Máro...

diskutujici ( 13. května 2022 12:43 )

No a my zase Mašínovy. Tak je to šul nul.

kralovna-vsech-mori ( 13. května 2022 12:16 )

Ra nene. Přece amíci nás osvobodili. A Ve Vietnamu taky osvobozovali. Sice jen děti a starce napalmem, ale osvobozovali. A co émerická pomoc Jugoslávii?

kralovna-vsech-mori ( 13. května 2022 12:14 )

To se psát může. Naopak to je žádoucí. Ale o zlodějinách Rakušana, Fialy a dalších vítačů se to psát nesmí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa