Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Jakoubka (†6) na indiánském táboře zabilo zřícené týpí: Policie obvinila dvě osoby!

Autor: rc - 
1. července 2022
10:08

Silná bouře zničila v minulém roce dětský tábor ve slovenském Turčeku. Toho se účastnil i malý chlapeček jménem Jakub (6). Během běsnění živlů ho nešťastně zasáhla konstrukce stanu. Utrpěl vážná zranění, kterým nakonec podlehl. Tragédií se začaly zabývat úřady a policisté po měsících vyšetřování oznámili, že obvinili dva lidi.

Obrovskou tragédií skončil letní tábor v indiánském stylu u Turčeku. V noci 16. srpna se tudy přehnala silná bouře. Meteorolog Peter Minárik již dřív pro Plus Jeden Deň uvedl, že nárazy větru dosahovaly rychlosti od 80 do 100 km/h. Smršť vyvrátila šest stanů. Na místě se tehdy nacházelo 104 lidí. Při bouři se zranilo sedm dětí a šestiletý Jakub zemřel. Na chlapce spadla stanová konstrukce a utrpěným zraněním podlehl.

Případem se začala zabývat policie, která podle informací výše zmíněného deníku uvedla, že v souvislosti se smrtí chlapce padla obvinění. Vyšetřovatelé měli obvinit organizátora tábora a jednatele firmy. „Na případu nadále intenzivně pracujeme a vykonáváme všechny potřebné procesní úkony s cílem skončení vyšetřování a rozhodnutí ve smyslu trestního řádu,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Kremeňová.

Video  Jakoubek (†6) zemřel na dětském letním táboře, spadlo na něj týpí. K neštěstí došlo při velké bouřce s vichřicí.  - Reprofoto/TV JOJ
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání