Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Nejhoršího sériového vraha u nás zradilo srdce: Kdo zaplatí Rigův (†66) pohřeb a co bude s ostatky?

Autor: rc - 
22. června 2022
05:00

Ve vězeňské nemocnici v Trenčíně zemřel v úterý 14. června nejobávanější vrah československé historie Ondrej Rigo. Na svědomí měl minimálně životy devíti lidí. Rodina nejhoršího vraha, který zemřel v šestašedesáti letech, se od něj distancuje. Pohřeb tak zaplatí zřejmě město Trenčín.

Ve vězení v Trenčíně si Ondrej Riga odpykával doživotní trest. Brutálním způsobem zavraždil devět lidí. Osm žen a šestnáctiletého syna jedné ze svých obětí. Riga se pod rouškou noci vplížil do bytu otevřeným oknem a své oběti umlátil. Následně je zneužil a vykradl jejich byt. První vraždu podle spisovatele Dávida Kičina spáchal v roce 1990 v Mnichově.

„V noci v létě chodil po městě a vlezl oknem do bytu jedné ženy. Ona se vzbudila a začal mezi nimi zápas. Ona měla oblečenou jen noční košili, tak se při souboji vzrušil, utloukl ji a následně i pohlavně zneužil,“ uvedl pro server zregionu.sk. Policistům trvalo dva roky, než se brutálního vraha podařilo dopadnout. Pátrali po něm v Německu, Nizozemsku a na Slovensku.

Poslední rok svého života strávil spíš ve vězeňské nemocnici, kde 14. června zemřel. Podle informací slovenského deníku Plus Jeden Deň ho zradilo srdce. Nabízí se tedy otázka, kdo zaplatí pohřeb. „Jde o proces, který je obdobný jako úmrtí osoby v civilním zdravotním zařízení. Kromě vykonání pitvy se zjišťuje zájem blízké osoby o pozůstatky zesnulého. Pokud si je nepřevezme, tak pochování zabezpečí obec, na jejímž území došlo k úmrtí,“ uvedla mluvčí Sboru vězeňské a justiční stráže Monika Kacvinská. Rodina vraha se však od něho distancuje.

Jak uvedl server SME, dcera sériového vraha údajně uvedla, že „nikoho takového nezná“. V případě úmrtí Rigy by se o pohřeb mělo postarat město Trenčín. Nepůjde však o oficiální poslední rozloučení, ale pouze o tzv. sociální pohřeb, kdy dojde ke zpopelnění ostatků. Takový pohřeb se týká například bezdomovců. „Pokud rodina nemá zájem o pozůstalého ani o jeho osobní věci, zůstávají v ústavě určitý čas (v případě, že by se rodina dodatečně ozvala), následně se likvidují,“ dodala mluvčí.

Video  Sériový vrah a nekrofil Ondrej Rigo  - Videohub
Video se připravuje ...

hafblaf ( 22. června 2022 08:32 )

Na vojně házeli mrtvá prasata na hnůj.

STAN-SPOLU ( 22. června 2022 07:43 )

Pro nás by to byl užitečný člověk.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání