Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Vyšinutý mladý muž (18) v Buffalu postřílel 10 lidí: Krvavé řádění sám živě vysílal!

Autor: rix, ČTK - 
17. května 2022
17:39

Teprve osmnáctiletý běloch Payton Gendron v sobotu v supermarketu v americkém městě Buffalo ve státě New York zastřelil deset lidí a další tři zranil. A co víc, své běsnění si nahrál! Vést jeho střelbu měla nenávist proti lidem černé pleti, ale jen co vylezl z vozu, bez slitování popravil i nic netušící bělošku. Poté vstoupil do obchodního domu, kde rozpoutal hotové peklo. 

Video, které střelec vysílal na platformě Twitch, ukazuje, jak přijede před supermarket ozbrojený útočnou puškou. S ledovým klidem pak z vozu vyleze, načež zahájí chladnokrevnou palbu doslova po každém, kdo se v jeho okolí hýbe. Jakmile postřílí všechny v okolí domu, vstoupí dovnitř. 

Tam mladý Američan rozpoutá peklo. Běhá mezi regály a střílí po všech lidech, které vidí. Ti neměli šanci přežít. Když zjistí, že někdo z postřelených ještě žije, popraví ho jednou ranou do hlavy z bezprostřední blízkosti. 

O obrovském štěstí může mluvit muž, který ležel u jedné z pokladen. Když se k němu šílený střelec přiblížil, zmohl se jen na zoufalý výkřik, aby ho útočník nezastřelil. „Promiň,“ odvětil mu násilník a kdoví proč od něho odběhl a jeho život ušetřil. Poté šílené video kvůli výpadku signálu končí. 

Kromě pracovníka ostrahy nepřežilo střelbu devět zákazníků supermarketu. Tři zaměstnanci obchodu utrpěli zranění, uvedl policejní komisař Joseph Gramaglia na tiskové konferenci.

Gramaglia rovněž uvedl, že policie se po vstupu do obchodu s útočníkem střetla ve vestibulu. „Podezřelý v tu chvíli přiložil zbraň ke svém krku,“ dodal. Policisté pak podle něj útočníka přiměli, aby zbraň odložil a vzdal se. „Stál tam s puškou u brady. Nechápali jsme, co se děje, a proč má ten kluk u obličeje zbraň,“ řekl jeden ze svědků. „Poté si strhl přilbu, pustil zbraň a policie proti němu zasáhla,“ dodal.

Svědci tisku řekli, že po střelbě byla všude mrtvá těla. „Když jsem ho zahlédl poprvé střílet, tak vystřelil na jednu ženu, pak na jáhna a pak na další ženu ... pak vstoupil do obchodu a začal střílet znovu,“ uvedl jeden z přítomných při útoku.

Střelci hrozí doživotí

Jen několik hodin po činu si Gendron vyslechl obvinění z vraždy prvního stupně, za což mu hrozí doživotní trest bez možnosti propuštění. Další obvinění nejspíš budou následovat, uvedla CNN.

Střelec prohlásil, že se cítí nevinný. Před soud by se opět měl vrátit ve čtvrtek 19. května. Ve vazbě je pod zvýšeným dohledem kvůli riziku, že by si mohl sáhnout na život, a je umístěn odděleně od ostatních zadržených, uvedl místní šerif John Garcia.

kralovna-vsech-mori ( 17. května 2022 19:37 )

Běloch? Aha, kdyby to byl černoch nebo cikán napsali byste to taky???

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud