Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Cadillac, Mercedes ale i „piáno“: V čem brázdil silnice podnikatel Ivan Jonák?

Autor: pma, zf - 
21. října 2022
09:56

Krimiseriál Devadesátky zmapoval divokou poslední dekádu minulého století. Jedna z nejvýraznějších osob této doby kontroverzní podnikatel Ivan Jonák vlastnil tehdy nemalé sumy. To, že má peníze a vliv rád ukazoval i na svých vozech, popsal server Auto.cz.

Nabyté bohatství, ke kterému v průběhu 90. let spolumajitel Discolandu Sylvie a kontroverzní podnikatel Ivan Jonák přišel, se dá ukazovat nejen v nemovitostech či špercích, ale i ve vozovém parku. Jonák měl k autům velmi pozitivní vztah a měl je rád. To dokládá i řada fotek vozů v knize Sex, Disco a Revoluce, která vyšla v roce 2019. Není vždy úplně jasné, zda všechna auta podnikateli patřila, ale už jen fakt, že si je Jonák fotil, vypovídá o tom, že ho automobilový svět přitahoval.

Jedním z jeho prvních „miláčků“ byla legendární Tatra 603, se kterou v 80. letech na černo taxikařil. Následovalo přesedlání na Porche 911 ze Západu, což v té době nebylo v Československu vůbec běžné. Do jeho vozového parku se zařadilo i tzn. „piáno“, tedy Mercedes W123. To si na konci dekády Jonák pořídil po vzoru filmu Bony a klid.

Ikonickým vozem byl pro Jonáka i tmavý otevřený Cadillac. V tom po rušných místech v Praze rád vozil polonahá děvčata, většinou právě ze svého klubu Discoland Sylvie. Liboval si ovšem i ve speciálních teréních vozech nebo typických amerických limuzínách.

Příběhy dalších Jonákových vozidel najdete na serveru Auto.cz.

Dnalor ( 23. října 2022 08:42 )

Byl to jednoduchý chudák ,proto tak skončil ne mafián!Tohle napíše jenom člověk ,který nezná pozadí

XLADI ( 12. února 2022 18:56 )

Milionář bez prachů . Vždyť ani ten Discoland mu nepatřil. Jen z 1/3 a kdo mu půjčil tak o své prachy přišel. Když vydělával mega denně, proč ten barák nekoupil, nebo si nepostavil vlastní. Animzaměstnancům neplatil. Hlavně že se chlubilmhotovostí. Ona i rulička stovek vypadá jako milion když jich je dost

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud