Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Žena ve Strakonicích otevřela krabici od bot: Uvnitř byla krajta!

Autor: rc - 
28. ledna 2022
13:23

Začátkem týdne našla na zastávce ve Strakonicích žena krabici od bot. Zvědavost jí nedala a otevřela ji. Ovšem v tu chvíli zažila obrovský šok. V krabici byla schoulená krajta! Žena zavolala policii, která zmrzlého a unaveného hada odvezli na stanici. Krajta nakonec skončila v přírodovědné stanici.

Kolem půl páté odpoledne v pondělí 24. ledna se obrátila na strážce veřejného pořádku ve Strakonicích žena, která na tamní zastávce v Husově ulici zažila nemilé setkání. „Kousek od odbočky na Sokolovskou, našla krabici od bot a ze zvědavosti koukla, co v ní je. Pravděpodobně by se v nálezkyni krve nedořezal. Našla krajtu, a ne malou,“ informovali strážníci na oficiálních stránkách s tím, že zmrzlého hada převezli na služebnu.

„Samozřejmě jsme si na služebně pokládali otázku, jak se krajta na zastávce ocitla. Zapomněl ji tu někdo, když nastupoval do autobusu? To už by ale svého plazivého miláčka jistě sháněl. Logicky z toho tedy vyplývá, že se spíš nějaký chovatel dosti nejapně a neprozíravě hada zbavil,“ dodali policisté.

Krajta proto skončila v Přírodovědné stanici v Horažďovicích, jejíž zaměstnanci potvrdili, že se jedná o krajtu královskou a hada se ujali. Nyní ji čeká udělení jména. To prý vymyslí děti, které tam chodí do kroužku.

Video  Blesk Podcast: Hlubočepská mamba byla k uštknutí donucená, tvrdí herpetolog Bublík.  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud