Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Při tragické nehodě zemřela úžasná učitelka Martina (†35): Škola připravila dojemnou vzpomínku

Autor: jel - 
8. ledna 2022
14:55

Tragická událost zasáhla před vánočními svátky město Lanškroun a především tamní Základní školu Aloise Jiráska. Dne 15. prosince minulého roku totiž došlo mezi Lanškrounem a Nepomuky (část obce Horní Čermná, pozn. red.) k dopravní nehodě. Kamion při jízdě dostal smyk a srazil se s osobním autem, v němž jela učitelka Martina. Ta utrpěla vážná zranění, kterým později v nemocnici podlehla. Škola uspořádala dojemný pietní akt za milovanou paní učitelku, kterou měl každý rád. 

Ke strašlivé události došlo v polovině prosince na silnici II. třídy č. 311. Podle policie se mladý řidič kamionu chtěl vyhnout chodci, jenž šel po krajnici. Při vyhýbání ovšem dostal smyk. „Podle prvotních informací z místa dopravní nehody 28letý řidič nákladního vozidla zahlédl chodce na silnici, chtěl zpomalit a při brzdění se měl dostat do smyku, následně přejel do protisměru a čelně se střetl s osobním vozidlem jedoucím od Lanškrouna,“ uvedla v den nehody policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Zraněn byl chodec (46) a pětatřicetiletá Martina, která jela v osobním autě. Ta byla převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jenže její stav byl natolik vážný, že později zemřela. 

„Kolegové provedli s řidičem nákladního vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody šetří orlickoústečtí dopravní policisté,“ doplnila mluvčí.

Pro hodnou paní učitelku truchlili přátelé, kolegové i žáci. Škola dva dny po strašlivé havárii uspořádala dojemnou vzpomínkovou akci před školou. „Zažíváme nejsmutnější dny. S bolestí v srdci nás všech se loučíme s naší paní učitelkou, kolegyní a kamarádkou Martinou,“ napsali kolegové na stránkách školy. „Bolest je o to větší, protože tuhle holku nešlo nemít rád. Jsme rádi a vděčni, že jsme ji potkali, že jsme s ní mohli chvíli být,“ doplnili a připojili fotografie ze setkání před školou, na nichž jsou vidět svíčky a fotografie a zarmoucení žáci.

Video  Při srážce osobního a nákladního auta na Kolínsku zemřeli dva lidé  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud