Úterý 18. června 2024
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Polojasno 29°C

Tereza H. (25) zůstává dál nuceně v Pákistánu: Sen o Vánocích doma v Česku se rozplývá?!

Autor: rix - 
11. prosince 2021
05:00

Trýznivé čekání stále nebere konce. Ačkoli je vězněná Češka Tereza H. (25) už oficiálně svobodná, může se stále stát, že Vánoce doma nestráví. Místo toho ji může čekat další strastiplný pobyt v Pákistánu. Celníci odmítají dívce vydat její pas! Na osvobozující verdikt soudu navíc podali stížnost u Nejvyššího soudu.

Jako na houpačce si teď musí připadat Tereza H. Na začátku listopadu se mladé krásce splnil sen. Po téměř čtyřech děsivých letech strávených v pákistánské base ji soud osvobodil. Češka, která nikdy nebyla pravomocně odsouzená za pašování drog, byla rázem oficiálně svobodná. V Láhauru jí úřady zadržovaly kvůli tomu, že v lednu 2018 měla přepravovat ve svém kufru necelých devět kilogramů heroinu. 

Domů se ale ani tak možná v nejbližší době nepodívá. Potřebuje k tomu svůj cestovní pas. Ten jí ale celníci odmítají vydat. O dokument si dívka požádala, ale úřady se nezmohly na vydání příkazu. Podle zdroje Blesku obeznámeného s Tereziným případem byli jeho pracovníci příliš zaneprázdnění. A aby toho nebylo málo, zhrzení celníci, kteří stále tvrdí, že je Češka vinná, napadli Terezin osvobozující verdikt u Nejvyššího soudu.

Vánoce se ale blíží a Tereza by je chtěla strávit se svou rodinou. Na to také její právník celní úřady upozornil. Soud dokonce nařídil celníkům, aby příkaz zaslali 14. prosince. Tereza by se tak domů dostala jen tak tak, ale to by nesměly do té doby nastat žádné komplikace. 

 

salto ( 12. prosince 2021 11:46 )

Ta dobrá dívka si může zpívat:
Já sním o vánocích bílých, vánocích, jaké z dětství znám, zněly zvonky saní
a každé přání v ten den splnilo se nám...
Proboha už ji nechte na pokoji, ať si vyžere co si sama nadrobila...

Radek Polák ( 11. prosince 2021 17:40 )

No co , prášek neprošel tak to za těch pár let v Pakistánu může vyšlapat! Praxi má , ale klienti budou trnout, jestli něco nechytí !

radsab ( 11. prosince 2021 14:10 )

Víš kapsa72, minimálně umí perfektně anglicky, pak musí změnit identitu. Zde v ČR by se svým story jistě neuspěla. Viz odporné komentáře ... Pak měla sakra dlouho čas přemýšlet co dál... Kéž bych mohl být s ní, beruškou uplakanou.

radsab ( 11. prosince 2021 13:20 )

Hele kazatel21, Terinka udělala postpubertální hloupost jak se chtěla prosadit. Uznávám, ale má právo na plnohodnotný nový život! Ta je ponaučena do smrti. Nikoho rozhodně necílila zabít, feťáci jdou dobrovolně na smrt, dnes je informovanost o drogách 100%!!! Takže pisálkové kteří ji přejí jen nejhorší, ať sami nedopadnou tak zle pod svými omyly. Každý bez výjimky udělá v životě min. jednu fatální chybu!!! Já Terce ze srdce přeji nový šťastný život!

radsab ( 11. prosince 2021 12:08 )

Teruško beruško, pláču s tebou! Musíš být stále silná! Pod novým jménem, nový život ti přeji

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání