Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Ženu, která se topila s dítětem v Blanici, obvinili z pokusu o vraždu: Zachránci popsali drama na místě

Aktualizováno -
7. prosince 2021
20:22
Autor: ČTK - 
7. prosince 2021
15:38

Policie obvinila ženu z Vodňan na Strakonicku z vraždy ve stádiu pokusu kvůli dítěti, se kterým se údajně chtěla ve středu utopit v řece Blanici. Hrozí jí za to 18 let ve vězení. Dítě stále zůstává ve vážném stavu v pražské nemocnici. 

O dalším vývoji v šokujícím případu informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. „Žena je aktuálně ve vazební věznici. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na samém začátku, tak si nedovolíme k případu sdělovat nějaké polopravdy nebo spekulace,“ uvedl Matzner. Oba topící vytáhli z řeky policisté, které přivolali kolemjdoucí studenti střední rybářské školy. Záchranáři následně ženu i dítě dopravili do nemocnice.

„Jakmile to lékaři dovolili, proběhly základní úkony trestního řízení, obvinili jsme ji (ženu) a následně vyslechli. Co se týká zdravotního stavu jejího dítěte, tak ten je stále velmi vážný,“ řekl mluvčí.

Zachránci byli oceněni

Podle policie byly motivem k činu zřejmě rodinné spory. „Nicméně nemáme zatím vyslechnuté všechny, kteří nám k tomu mohou něco říci, takže ani tady nechceme spekulovat,“ uvedl Matzner.

Ředitel jihočeské policie Luděk Procházka v úterý předal pamětní mince sedmi studentům prvního ročníku rybářské školy. Topících si všimli, když se večer vraceli z nákupu potravin. Procházka zároveň předal medaili dvěma policistům, kteří na místo dorazili, ženu s dítětem vytáhli z vody a poskytli jim první pomoc.

Hrdinové popsali pro CNN Prima News vypjaté momenty, které záchranu ženy a jejího dítěte provázely. Byl mezi nimi i mladý student rybářské školy Matyáš. „My jsme se se spolužákem svlíkli, že půjdem do vody, že pro ni doplavem. Ale vlezli jsme po kolena do vody a prostě jsme zjistili, jak moc je to studený, že bychom tam taky mohli v nějakém případě zůstat,“ řekl televizi. Bez ohledu na to, ale mladíci udělali to nejlepší. Nebýt toho, že zavolali pomoc, nejspíš by všechno skončilo dvojnásobnou tragédií.

Z vody nakonec ženu a její dítě vytáhli policisté. „Vůbec jsem nepřemýšlel, prostě jsem instinktivně skočil do vody a měl jsem co dělat, abych doplaval s tou ženou, která vlastně nespolupracovala, na břeh zpátky,“ popsal oceněný policista Jan.

Video Přílet záchranného vrtulníku z Vodňan do Prahy - Blesk.cz - Václav Burian

1pravda1 ( 7. prosince 2021 23:27 )

takže ve vazební věznici, ale toto neudělá normální člověk, ale totálně zoufalá žena s dítětem, kdo by lezl do tak ledové vody, měla skončit na psychiatri, kde ji mohli pomoci, ne ve vězení. Chudák to dítě, bůhví co zažívalo už doma za týrání, i týrání matky je šílené pro psychiku dítěte.

ANOrozkradanidotaci ( 7. prosince 2021 22:51 )

Pokud se ženská rozhodne pro sebevraždu, obyčejně vraždí i své děti. Asi se na nich mstí za svůj zpackaný život.

B612 ( 7. prosince 2021 20:03 )

To je systémová chyba, kdy je vic chráněný násilník než oběť. Umím si představit, jak přijde zmlácená ženská na služebnu a tam jí řeknou,že se tak moc nestalo, když neskončila v nemocnici a vůbec, určitě ho provokovala a může si za to sama.

buban ( 7. prosince 2021 19:22 )

To bororoboro-také jsem byla mlácena manželem,který byl 190cm/110kg a já 155cm/53kg.Ovšem nikdy mě nenapadlo situaci řešit vraždou mých synů a následně sebevraždou sebe sama.

e.lesanova ( 7. prosince 2021 19:18 )

Tak to oné ženě opravdu "pomůže"... Místo, aby se řešilo, proč se do takové situace dostala, co ji dovedlo až k tomu zoufalému činu...psychologové zaspali???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání