Čtvrtek 2. prosince 2021
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Milovnici koní (†46) zastřelili v rodinném resortu: Vrah si ji zřejmě spletl s expřítelkyní

Autor: rc - 
17. října 2021
09:39

Byla v nesprávný čas na nesprávném místě? Bethany Bernatskyová (†46) pobývala v chatovém resortu v Minnesotě. Pobyt bohužel shodou nešťastných náhod dopadl tragicky. Milovnici koní zabil 29letý Cameron Moser, který na ni několikrát vystřelil. Moser, který byl již obviněn z vraždy, si oběť zřejmě spletl se svou expřítelkyní.

Turisty v oblíbeném resortu Cozy Bay, které leží na břehu jezera Edward v americkém státě Minnesota, vyděsila střelba. Krátce před půlnocí se 7. října resortem ozvalo několik výstřelů. Zděšení turisté proto zůstali schovaní ve svých chatkách a volali na policii, která na místo přijela během dvaceti minut.

Podle informací britského deníku Daily Mail strážci zákona rychle zpacifikovali střelce, který skončil v policejní cele. Poté, co policisté procházeli resort, našli v tratolišti krve ležet Bethany Bernatskyovou, která tam byla na dovolené. Šestačtyřicetileté ženě už nebylo pomoci. Žena utrpěla několik střelných zranění. Jedna z kulek ji zasáhla i do hlavy.

Podle jejího bratra milovala koně, doslova pro ně žila. Na koních sama závodila a poslední léta se věnovala výuce jízdy na koni. V resortu hodlala strávit zimu. „Bethany Bernatskyová byla milována tolika lidmi. Byla kamarádou, sestrou, matkou, tetou, dcerou, trenérkou, učitelkou, zaříkávačkou koní,“ popsala svou švagrovou Michelle Bernatskyová s tím, že bude všem velice chybět.

Střelec, jehož policie identifikovala jako Camerona Mosera, putoval do vazby. Policie devětadvacetiletého muže obvinila ze zabití nebohé ženy. Strážci zákona však stále pátrají po motivu chladnokrevné vraždy. Vyšetřovatelé se domnívají, že si Moser Bethany zřejmě spletl se svou expřítelkyní.

Moser měl chodit s dcerou bývalého majitele resortu Breta Jevninga, který navíc vypověděl, že Mosera potkal u resortu, jak hledá jeho dceru. Podle informací Daily Mail dceru Jevninga a Bethany sice od sebe dělí dvacet let, nicméně obě ženy jsou si velice podobné. Mají údajně podobné rysy, blond vlasy, a dokonce jsou i stejné vysoké a mají podobnou postavu.  

VIDEO: Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých

Video Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých - Jiří Marek

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání