Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, sněžení 1°C

Muž držel v Českých Budějovicích rukojmí: Ve vazbě spáchal sebevraždu?!

Autor: ČTK, VaB - 
17. srpna 2021
15:18

Recidivista, který na konci června držel v Českých Budějovicích ženu jako rukojmí, spáchal zřejmě sebevraždu. Na soud čekal ve vazební věznici.  

Muž, který v červnu držel v centru Českých Budějovic ženu jako rukojmí, zemřel, napsal deník Mf Dnes. S odkazem na nejmenované zdroje list napsal, že recidivista zřejmě spáchal sebevraždu ve vazební věznici. Mluvčí Vazební věznice České Budějovice Jiří Bílek ČTK řekl, že se k věci nevyjádří a že k případu zřejmě vydá tiskovou zprávu Generální ředitelství Vězeňské služby ČR.

„Já se k tomu nebudu vyjadřovat, nicméně zítra (ve středu) budu v kontaktu s mluvčí generálního ředitelství (Vězeňské služby). Budeme to (dotazy médií) předávat tiskové mluvčí generálního ředitelství, která by vydala nějakou tiskovou zprávu," řekl Bílek.

Recidivista držel 30. června téměř hodinu ženu v jednom z obchodů v centru města. Žena utrpěla lehčí řezná poranění. Policisté s jednačtyřicetiletým mužem vyjednávali, uzavřeli část náměstí Přemysla Otakara II.

Později ženu osvobodila zásahová jednotka. Útočníka policisté zadrželi. Policie jej obvinila z trestného činu braní rukojmí, za to lze uvalit až dvanáctileté vězení. Soud na muže později uvalil vazbu. Není zřejmé, ve které věznici muž byl; podle dřívějších informací to měla být věznice mimo region.

Video  Muž v Českých Budějovicích držel ženu jako rukojmí. Policie ho zadržela.  - David Malík
Video se připravuje ...

Uživatel_5542116 ( 17. srpna 2021 21:27 )

ZAJÍMAVÉ, SLYŠEL JSEM, ŽE ZROVNA SYN TÉ RUKOJMÍ PRACUJE JAKO BACHAŘ V TÉ VĚZNICI KDE ZEMŘEL, NÁHODA?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud