Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 23°C

Senior (70) vylezl v Ústí nad Labem na stožár a 5 hodin demonstroval: Na místě zasahoval vyjednavač

Autor: VaB, miv - 
22. července 2021
18:43

Muž (70) vylezl ve čtvrtek na stožár železničního vedení na Západním nádraží v Ústí nad Labem. Dolů se mu nechtělo, na místě zasahoval policejní vyjednavač. Muž stožár obalil českou vlajkou. Po nějaké době sám slezl.

K muži, který na Západním nádraží v Ústí nad Labem vylezl na stožár, vyjížděla policie ve čtvrtek odpoledne. Sloup následně obalil českou vlajkou, protestoval prý proti vládní šikaně.

Muž v kostkované košili stál na stožáru několik hodin. Kolem pasu měl omotán pásek a lanem byl připoután ke stožáru. Na místo vyjelo několik hlídek policie, záchranáři a povolán byl i vyjednavač.

Podle živého vysílání na TN.cz muž pravděpodobně po dohodě s vyjednavači slezl v 18:17 sám ze stožáru a v jejich doprovodu odešel pryč. „Pán je dole a v současné chvíli v péči lékařů,“ řekla Blesku policejní mluvčí Jana Slámová. Dodala, že muž byl na stožáru asi od jedné hodiny odpoledne.

Podle informací Blesku už podobným způsobem demonstroval na stožáru u hlavního nádraží a také na mostním oblouku nad řekou Labe.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání