Pondělí 14. června 2021
Svátek slaví Roland, zítra Vít
Jasno 23°C

Vězeň před popravou řekl, že je nevinný: 4 roky po jeho smrti našli nový důkaz v případu vraždy

Autor: rc - 
15. května 2021
10:36

Smrtící injekci v roce 2017 dostal Ledell Lee. Jednapadesátiletý muž byl odsouzen k trestu smrti za vraždu Debry Reeseové. Do posledního okamžiku však tvrdil, že vraždu nespáchal a zabijí nevinného člověka. Po čtyřech letech nové důkazy ukázaly, že Lee byl zřejmě opravdu nevinný!  Jeho DNA nebylo nalezeno na vražedné zbrani.

V roce 1993 bylo v domě ve městě Jacksonville v Arkansasu nalezeno zkrvavené tělo Debry Reesové. Šestadvacetiletá žena byla uškrcená a umlácena k smrti. Sousedi tehdy podle informací magazínu People vypověděli, že viděli muže, jak vstupuje a opouští dům oběti. Muže identifikovali jako Ledella Leeho, který byl později zatčen a obviněn z vraždy.

O dva roky později byl shledán vinným a odsouzen k trestu smrti. Lee na smrt čekal ve vězení v Lincolnu v Arkansasu a od svého zatčení až do své smrti tvrdil, že je nevinný. Ve vězení na smrt čekal až do roku 2017, kdy 20. dubna dostal smrtící injekci. „Snaží se zabít nevinného muže, jen aby zjistili, zda se jim to skutečně podaří,“ uvedl dva dny před svou smrtí pro britský deník Daily Star. V jeho nevinnu věřila i jeho sestra Patricia Youngová, která se léta snažila svého bratra osvobodit. „Stále doufáme, že v budoucnu budou odhaleny další informace,“ uvedla v prohlášení.

Zvrat v případu nastal až čtyři roky poté, co byl Lee popraven. Nezisková organizace, která se snaží osvobodit neprávem odsouzené, provedla testy DNA z důkazů získaných v domě oběti. Na důkazech nebylo nalezeno DNA Leeho, ale jiného pachatele. „I když výsledky získané 29 let po shromáždění důkazů se ukázaly být jako neúplné a částečné, je pozoruhodné, že nyní existují nové profily DNA, které nebyly k dispozici během soudního řízení,“ uvedla Nina Morrisonová z projektu the Innocence project. Právníci z neziskové organizace se snažili dva týdny před vykonáním trestu smrti zastavit popravu a poskytnout nové důkazy, ale marně. „Před provedením popravy Leeho soud odmítl vyslechnut jakékoliv důkazy nebo povolit testování DNA,“ uvedli v prohlášení.

VIDEO: Exkriminalista Doucha popsal práci vyšetřovatelů na místě činu

Video Exkriminalista Doucha popsal práci vyšetřovatelů na místě činu - Jiří Marek

NerudnejDedek ( 16. května 2021 20:01 )

Nevím, jak jsi k tomu názoru dospěl. Já jsem úplně v pohodě. Hlavně že vrah Kramňák sedí a spravedlnosti je učiněno zadost, tak nevím, z čeho by mi měla prasknout žilka. To spíš tobě ne? 😂

..krakonos500 ( 16. května 2021 19:42 )

Vidím, že fakta a pravda tě přivádí k nepříčetnosti. Tak ať ti nerupne žilka.

NerudnejDedek ( 16. května 2021 18:56 )

Hele mladej. Přestaň už konečně fetovat. Leze ti to svinstvo na mozek. Za chvíli tu nebude babišistán, ale pirátystán a to si budeš teprve chrochtat blahem, jak co se týká toho tvého fetu, tak ohebných zákonů podle toho, jak se to komu hodí.

..krakonos500 ( 16. května 2021 17:51 )

Jsi dobře zpracovaný bulvárem. Falšování fotogtsfií vzorků bylo potvrzeno a sami falšovatelé to přiznali jako "omyl". Ovšem ty pravé se nikdy nikde neobjevily a aby nebylo možné další zkoumání, tak byly vzorky protizákonně zničeny. Tady nejsme v Americe, tady máme zemanobabišizmus a falšování důkazů podle zadání je tady pravidlem.

NerudnejDedek ( 16. května 2021 11:27 )

Ten egyptský lékař byl úplně mimo. Jejich zdravotnictví je tam na velice nízké úrovni, sto let za opicema. Měli černé žaludky, protože chlastali colu. Každej, kdo chlastá kolu má černej žaludek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání