Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Drama na hoře Říp: Žena zkolabovala z vedra! Na záchranu vyletěl vrtulník

Autor: VaB - 
11. května 2021
14:25

Sedmdesátiletá žena podcenila v pondělí své síly a na hoře Říp zkolabovala. Jelikož se nacházela na odlehlejší cestě a v těžce přístupném terénu, musel na místo přiletět vrtulník letecké záchranné služby. Zraněnou ženu vyzvedli pomocí lana. Video ukazuje sehranost celého týmu.

Teplé pondělní počasí vylákalo do přírody mnoho turistů. Mezi nimi byla i sedmdesátiletá žena, která se vydala na procházku na horu Říp v Ústeckém kraji. Cestou ale došlo ke kolapsu, podle záchranářů patrně podcenila své síly. 

Žena zkolabovala na odlehlejší a strmější cestě, která se navíc nacházela v těžce přístupném terénu. Sanitka se přímo k ženě nedostala, snést ženu z hory až dolů bylo nereálné vzhledem k panujícímu vedru.

Pro zraněnou přiletěl vrtulník

A tak na řadu přišla letecká záchranná služba Ústeckého kraje. „V odpoledních hodinách jsme zasahovali u ženy, která prodělala kolaps. Z těžce přístupného terénu jsme jí za pomocí vrtulníku a podvěsové techniky vyzvedli,“ řekl Blesku mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Záchrana z podvěsu se provádí ve chvíli, kdy se k pacientovi špatně dostává nebo je nutné jej z terénu vyzvednout. Vrtulník přiletí k místu, přistane a technik připne lano k jednotce umístěné pod vrtulníkem, poté přeletí na dané místo. K pacientovi se slaní lékař a záchranář, vrtulník poté vyčkává, až je zraněná osoba zajištěná.

Nakonec přichází k samotnému vyzvednutí, vrtulník se přiblíží nad záchranáře, ti připnou lano k sobě a pacientovi v záchranném koši, vyzvednou ho, přenesou na bezpečné místo a naloží do sanitky nebo do vrtulníku. „Žena byla přeložena do sanitky a převezena do nemocnice,“ dodal Voleník. Vše tak dopadlo dobře.

Video Vrtulník vyzvedl na hoře Říp zraněnou ženu. - Patrik Toman

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání