Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Nové křeslo pro exministra Vojtěcha naštvalo opozici. Chtějí hlavu hejtmana ANO Schillera

Autor: ČTK - 
12. března 2021
11:58

Opozice v Ústeckém kraji chce jednat na mimořádném zasedání zastupitelstva 22. března o rezignaci současného vedení kraje v čele s hejtmanem Janem Schillerem (ANO). Nelíbí se jí například to, že se šéfem představenstva společnosti Krajské zdravotní, jejímž jediným akcionářem je kraj, stal bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Starostové a nezávislí to dnes uvedli ve svém prohlášení a situaci označili za agrofertizaci kraje.

Ústecký kraj po podzimních volbách vede koalice ve složení ANO, ODS a Spojenců pro kraje. Po svém nástupu koalice obměnila celé představenstvo Krajské zdravotní, jež v kraji spravuje pět nemocnic.

Předsedou představenstva se nově stal exministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Kuriózní na tom však je, že právě Vojtěch se chystá na misi českého velvyslance ve Finsku.

 

 

Rada kraje ve středu odvolala předsedu představenstva Jindřicha Zetka s tím, že vedení kraje mělo se Zetkem dlouhodobé neshody. Ještě před odvoláním Zetka představenstvo odvolalo generálního ředitele společnosti Aleše Chodackého.

Zetek ČTK řekl, že Chodacký uzavřel nestandardní smlouvu s asistentkou hejtmana Vladislavou Marschallovou, podle níž měla dostávat 130 000 korun měsíčně za poradenství. Zetek dnes uvedl, že na Chodackého a Marschallovou podal trestní oznámení.

Opozice mimo jiné kritizuje také to, že v čele ústeckého krajského úřadu stojí bývalý ředitel středočeského úřadu Jiří Holub. Nastoupil do čela úřadu počátkem roku 2018 za předchozí krajské vlády ANO a ČSSD podporované komunisty. Středočeský kraj nyní řídí koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců. Holubovo jméno je spojeno s kauzou vysokých odměn pro středočeské krajské úředníky, včetně jeho osoby.

Pro nás je zcela neakceptovatelné, aby se do vedení krajských nemocnic i samotného úřadu dosazovali trafikanti z hnutí ANO. Z Ústeckého kraje se nemůže stát skládka neúspěšných politiků a úředníků z celé země. Kraj potřebuje změnit směr a naopak přilákat zkušené odborníky s vizí, kteří ho úspěšně provedou probíhající transformací,“ uvedl v prohlášení opoziční zastupitel Filip Ušák (STAN).

„Budeme požadovat, aby za takovou politiku vyvodil hejtman Schiller politickou odpovědnost a rezignoval,“ řekl Ušák. Dodal, že doufá i v podporu Spojenců, jejichž programové hodnoty jsou podle něj v přímém protikladu krajské politiky hnutí ANO.

Kroky nového vedení kraje zkritizoval také senátor za Děčínsko Zbyněk Linhart. „Jsem znechucen chováním krajské koalice, která namísto zkvalitnění zdravotních služeb v regionu prodává odborné funkce ve vedení nemocnic svým spolustraníkům,“ řekl Linhart (za STAN). Vojtěch si například k poslaneckému platu měsíčně odnese přes 90 000 korun za působení v Krajské zdravotní.

Video  Být ministrem už bych psychicky nezvládl, přiznal Vojtěch. A promluvil o manželce  - Blesk
Video se připravuje ...

Milan Šmid ( 13. března 2021 14:10 )

Made in Czechoslovakia
Tohle by mělo zajímat každého občana ČR
Mochov východně od Prahy byl dlouhá léta považován za místo, odkud k českým hospodyňkám plyne mražená česká zelenina.
Pokud dnes do Mochova zavoláte a budete chtít hovořit s někým, kdo má na starost výrobu, neuspějete.
"To musíte volat do Rakouska, veškerá výroba se přesunula tam, tady je už jenom obchod", říká do telefonu spojovatelka.
A skutečně. Výrobky, které jsou dnes v obchodní síti stále prodávány pod značkou Mochov, respektive Mochovská zelenina, mají na obalu připsáno Made in Austria. Nadnárodní koncern Ardo o přesunu výroby obchodní partnery Informoval v listopadu loňského roku.
Podobných příběhů najdeme celou řadu, psány jsou jak přes kopírák.
Během letošního roku zcela ukončil v Česku výrobu i koncern Unilever.
V povltavských tukových závodech v Nelahozevsi dostalo výpověď přes šest stovek lidí.
Výsledkem je, že všechny rostlinné tuky, které z Nelahozevsi do českých kuchyní putovaly (Perla, Flora, Rama, Hera) jsou dnes dováženy z jiných evropských závodů. Týdeník Ekonom se zajímal, odkud k nám míří například Hera, tradiční surovina pro vánoční cukroví.
Místem výroby jsou polské Katowice, uvádí mediální zástupce Unileveru Martina Janebová. Z Polska se na český trh dovážejí i některé cukrovinky s logem pražské čokoládové hvězdy Orion, zrozené v roce 1896. Dnes z produkce švýcarského koncernu Nestlé. Konkrétně Oplatka Delissa.
Tajné informace? U některých firem je cítit, že o tomto tématu se baví jen velmi nerady. Když chtěl týdeník Ekonom do koncernu Tchibo informaci o aktuálním místě výroby kávy Jihlavanka, nejprodávanější kávy na našem trhu (která se kdysi skutečně pražila v Jihlavě, ale v roce 2005 se výroba přestěhovala do Vídně), odpověď nedostal. Výrobní závody máme ve více zemích, ale konkrétní místa nesdělujeme, uvedla PR manažerka české pobočky Tchibo Eva Kadlecová.
Na zaslané otázky nereagoval ani švýcarský koncern Hero, který na český trh uvádí dě

dostojevskij ( 12. března 2021 17:58 )

Je to jedna straka vedle druhé!!!! Co nerozkradlo ODS s ČSSD, US, TOP, KDU. dodělají ANO a poslední sezobou Piráti a zhasne se!!!!!!!!!!!! PAKÁŽ!!!!!!!!!!!!!

19jirka74 ( 12. března 2021 17:55 )

Říkali že budou lepší..

boxer ( 12. března 2021 16:20 )

Je vidět, že se trafiky rozdávají vesele dál,ať je u koryta
Modrý pták a nebo Čáp a nebo někdo úplně jiný !!!

Jokl ( 12. března 2021 15:49 )

Za dobře odvedenou práci odměna.Kde vyděláš,tam vyděláš.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa