Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Druhá trafika pro exministra Vojtěcha? Míří do Finska, nově i šéfem Krajské zdravotní v Ústí

Autor: ČTK - 
11. března 2021
11:54

Novým předsedou představenstva Krajské zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, se stal bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). ČTK o tom dnes informovala Krajská zdravotní (KZ). Společnost zaměstnává okolo 7200 lidí a patří mezi největší zdravotnická zařízení v republice. Paradoxem však je, že Vojtěch se chystá na pozici velvyslance ve Finsku.

Jediným akcionářem Krajské zdravotní je Ústecký kraj, v jehož čele stanulo po krajských volbách hnutí ANO. Rada kraje odvolala ve středu předsedu představenstva Jindřicha Zetka. Členové představenstva zvolili nového předsedu s účinností ode dneška. Představenstvo KZ v úterý odvolalo z postu generálního ředitele společnosti Aleše Chodackého.

Zetek byl do funkce jmenován po loňských podzimních krajských volbách na konci listopadu. Tehdy bylo po zvolení nové krajské rady ve složení ANO, ODS a Spojenců pro kraj obměněno celé představenstvo společnosti.

Hejtman Jan Schiller (ANO) novinářům řekl, že důvodem odvolání Zetka byly neshody mezi ním a vedením kraje. Zetek ČTK řekl, že upozornil na nestandardní smlouvu.

„Já jsem spolu s ostatními členy představenstva zastavil jaksi penězovod do ANO, kdy generální ředitel, kterého jsme odvolali, uzavřel den po svém nástupu do funkce nestandardní smlouvu s pravou rukou pana hejtmana,“ řekl už dříve ČTK Zetek, podle nějž mělo jít o vyplácení 130 000 korun měsíčně za poradenství.

Vojtěch byl od listopadu 2020 členem představenstva Krajské zdravotní. Spekulovalo se o tom, že se stane velvyslancem ve Finsku.

„Já jsem se ho samozřejmě ptal. On sám říkal, s největší pravděpodobností, že by měl být, ale já si myslím, že to není otázka ani tohoto roku, takže uvidíme, co bude dál. Ta jeho angažovanost zůstává pořád stejná a je stále větším a větším přínosem pro Krajskou zdravotní,“ řekl ve středu novinářům hejtman.

Vojtěch o přípravách na finskou misi promluvil nedávno v pořadu Epicentrum na Blesk.cz:

Video  Být ministrem už bych psychicky nezvládl, přiznal Vojtěch. A promluvil o manželce.  - Blesk
Video se připravuje ...

Covid_19 ( 11. března 2021 15:11 )

je slabý a uhne, to je docela špatná vlastnost. Měl prosazovat tvrdě své názory v srpnu, měl to doložené od odborníků, ale raději uhnul a tak se podílí na dnešním stavu

franz ( 11. března 2021 14:53 )

Je to snad jediný Čech, který nám neudělá ostudu. Reprezentativní, charakterní,chytrý a hlavně slušný v každém okamžiku. Co jste vy, křiklouni.

Covid_19 ( 11. března 2021 14:24 )

sliby, že nebudou trafiky, byly jen sliby, skutečnost je ještě horší než za ODS

UFO1 ( 11. března 2021 13:47 )

Buresuv mazlík šťastný pobyt se šťastnou manželkou ve Finsku ani za ty jeho prachy

ostrostrelec ( 11. března 2021 12:34 )

A není těch funkcí málo Ivane Ivánoviči? Socan Hašek jich zvládá taky padesát.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa