Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno, déšť 11°C

Být ministrem už bych psychicky nezvládl, přiznal Vojtěch. A promluvil o manželce

Aktualizováno -
1. března 2021
16:06
Autor: Jakub Veinlich, Pavlína Horáková - 
1. března 2021
14:45

Přesně před rokem tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) oznámil na tiskové konferenci první tři potvrzené případy nákazy covidem-19 v Česku. Situace je u nás momentálně horší než před rokem, v podstatě nejhorší na světě. Exministr v pondělním pořadu Epicentrum na Blesk.cz přiznal, že v současnosti by už nechtěl šéfovat zdravotnictví. Kdyby zůstal v čele resortu, dost možná by ho to stálo manželství.

Vojtěch přiznal, že aktuálně jsou počty nemocných a hospitalizovaných v Česku opravdu hodně vysoké. Ve vládě Andreje Babiše (ANO) to vře, exministr proto říká, že jeho stará práce jej momentálně neláká. „Určitě bych v ní (vládě, pozn. red.) nechtěl být na pozici ministra, na druhou stranu my jsme také řešili spoustu problémů (…) pro mě osobně odchod z ministerstva byl na hraně,“ sdělil Vojtěch v pořadu Epicentrum.

Říká, že aktuální situaci by dost možná nezvládl psychicky ani psychicky. Také se smíchem konstatoval, že kdyby jako ministr pokračoval, zřejmě by se musel rozvést. „Manželka už to také špatně snášela,“ řekl Vojtěch. Zda s ním pojede do Finska, kde nově získal post velvyslance, zatím neví. „Určitě bych byl rád, kdyby se mnou byla všude,“ uvedl exministr.

Tvrdý lockdown, který začal v Česku platit dnes, Vojtěch podporuje. Podle něj cílem není nic jiného než omezit kontakty osob. Hlavní je ale očkování, exministr doufá, že vakcinace široké populace proběhne brzy. „Myslím si, že pokud bude dodrženo to, jak jsou dodávky naplánovány, tak si myslím, že je reálné, aby v průběhu léta k tomu očkování došlo,“ je přesvědčen Vojtěch.

Kritické komentáře, že Česko očkování nezvládá, odmítá. „Já bych neřekl, že nám vázne,“ sdělil na konto probíhající vakcinace. A zopakoval, že hlavní problém jsou zpožděné dodávky. Celému procesu dle jeho slov také pomůže nové zapojení praktických lékařů, byť souhlasí, že jednotlivé aspekty mohly být komunikovány lépe.

tomshark ( 1. března 2021 21:49 )

Docela zásadní text k tomu, abyste mohli sledovat k čemu je Prymula, co Zeman a Blatný ve věci Sputnik

http­s://zp­ravy­.aktu­alne­.cz/do­maci/­neni-to-o-lenosti-ale-o-legislative-rika-storova-na-zema­nuv/r~­cf2a19­707ab0­11eb89­ccac1f­6b220e­e8/

tomik007 ( 1. března 2021 17:44 )

KDYBY REKL JMENO - včas, mohl tam do dneska trczet🤪

karel ( 1. března 2021 17:42 )

O tohodle chlapce strach nemam, je velice nazorove pruzny podle potreby, ostatne se staci podivat, do jakych funkci se stacil nacpat, a jeste to bude ridit z funkce velvyslance ve Finsku

ketIIer ( 1. března 2021 17:40 )

To je o něm, všeobecně známé. Typický polský horník s IQ prázdné konzervy

xiiioma ( 1. března 2021 17:38 )

Bacha na něj, on ten vidlák hrozně lže.

Zobrazit celou diskusi
Další videa