Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Muž (27) kvůli pár škrábancům vyhodil z okna v Liberci kocourka: Policie ho obvinila z týrání

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Václav Burian)
Autor: ČTK - 
4. května 2021
18:11

Policie obvinila z týrání zvířat sedmadvacetiletého muže, který v Liberci vyhodil z okna v devátém patře panelového domu zdravého šestiletého kocoura. Zvíře sice pád přežilo, muselo být ale kvůli zlomenině páteře utraceno. Muži z Valašského Meziříčí hrozí až tři roky vězení. Na webu policie o tom informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policie se případem zabývala od sklonku loňského roku, kdy byl obviněný muž na návštěvě u svých známých. „Naprosto nepochopitelný příběh se odehrál v podvečer 23. prosince loňského roku. V inkriminovanou dobu procházel obviněný Třešňovou ulicí v Liberci společně se svým 19letým kamarádem. Před vchodem do panelového domu si dvojice všimla urostlého šedého kocoura, kterého jeho majitel vypouštěl pravidelně ráno a večer na půlhodinovou procházku ven,“ uvedla Baláková.

Muži podle ní usoudili, že by se kocour mohl líbit přítelkyni mladšího z nich, a chytili ho. Potvrdil to i záznam z kamery umístěné v panelovém domě. „Ačkoliv měl kocour na krku obojek s telefonním číslem, z čehož se dalo usoudit, že někomu patří, odnesli ho do bytu mladé ženy, kterou chtěli tímto živým dárkem obdarovat. Když vzala kocoura do náruče, aby si ho prohlédla, začal na něj bohužel dorážet její pes, který ho vyděsil. Vystresovaný kocour se pak snažil z jejího sevření vysmeknout a utéct někam do bezpečí. Přitom jí způsobil několik škrábanců, kvůli kterým slečna ztropila scénu, a tím byl jeho osud zpečetěn,“ uvedla mluvčí policie.

Místo toho, aby muži kocoura vrátili zpět, kde ho vzali, starší z nich zvíře vzal a vyhodil z okna v devátém patře. Svědci zraněného kocoura nalezli ve zuboženém stavu. Jeden z kolemjdoucích kocoura poznal a kontaktoval jeho majitele, který bydlel nedaleko panelového domu, z něhož obviněný muž kocoura vyhodil. „Zvíře po pádu z velké výšky utrpělo zlomeninu páteře, kterou veterinární lékařka označila za závažné nevratné poškození jeho zdravotního stavu a majiteli doporučila, aby ho nechal raději uspat,“ dodala Baláková.

Video  Kazan zažil týrání už coby štěně. Než o něm rozhodly úřady, stihl v útulku dospět. Teď konečně vyhlíží nový domov  - Kateřina Lang
Video se připravuje ...

 

hejpockej ( 10. května 2021 23:05 )

19lety hysterce posilam karmu, rakovinu mozku, vzpomen si na tohle psani od jedne caro­dejni­ce..­.chcip­nes ve veku kdy se ti to bude nejmin hodit... a tem dvou zrudam co zvire ukradli a ublizili tim dalsimu cloveku at prijdou o to nejdrahsi, at skonci hur nez ta hysterka. Karma at se naplni vsem temhle svinim co si to zaslouzi. Vsichni dobry lidi muzou tuto karmu zesilit a dat energii do pohybu --- stejnym pranim.

Ramita ( 4. května 2021 21:44 )

Tak bych té lidské bestii přála, aby mu někdo stejným způsobem zlomil páteř. Ten kocourek měl mnohem větší strach co s ním prováděli a ta čubka ta druhá lidská bestie si to měla uvědomit když má psa! Proklínám tyhle lidské zrůdy, smažte se v pekle, ono se vám to vrátí a budete trpět!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud