Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Největší lenoch pobíral 15 let plat, ale v práci se ukázal jen jednou: Škody jdou do milionů

Salvatore Scumace se na budovu svého zaměstnavatele 15 let raději díval jen z dálky.
Salvatore Scumace se na budovu svého zaměstnavatele 15 let raději díval jen z dálky.  (Autor: Profimedia)
Autor: ran - 
24. dubna 2021
11:32

Jako pěkný lenoch se ukázal Ital Salvatore Scumace (66), který měl v nemocnici pobírat 15 let plný plat, ale nehnout přitom ani prstem! Prý ho viděli v práci jen jednou, a to když v roce 2005 podepisoval smlouvu. Od té doby se na pracovišti neukázal, přesto mu ze státního rozpočtu do kapsy přiteklo v přepočtu pěkných pár milionů korun! 

Zaměstnanec ostrahy Scumace byl veden jako zaměstnanec v nemocnici v kalábrijském městě Catanzaro na jihu Itálie. Peníze bral, smlouvu měl, ale v práci se po jejím podpisu ani neukázal, napsal deník Telegraph. Nejen v jeho vlasti už mu nyní přezdívají Král ulejváků. Vydělal si 12 milionů korun! 

Scumaceův příběh a jeho „práce“ ale právě skončily. Po dlouhých „tučných“ létech pro něj nastaly trochu jiné časy. Policie ho obvinila z vydírání, podvodu a zneužití úřadu. Kromě nezdárného „pracanta“ je vyšetřování zaměřeno i na šest jeho nadřízených. 

Scumace měl bývalému nadřízenému vyhrožovat, že pokud mu zabrání dál brát peníze za nic, ublíží jeho rodině. Jak píše BBC, tento manažer později odešel, ale jeho nástupce si údajně nepřítomnosti Scumaceho na pracovišti vůbec nevšiml.

Flákačů král byl nakonec z nemocnice vyhozen v září 2020, když policie rozjela velkou šťáru mezi státními zaměstnanci, aby odkryli podobné případy, kterých zřejmě v Itálii není málo.

Údajně jen v cantazarské nemocnici bylo 57 lidí, kteří stejně jako Scumace brali plat, ale místo do práce chodili do barů nebo hrát automaty, napsal Daily Mail.

krapotkin ( 24. dubna 2021 12:46 )

To náš pan senátor Čuba je proti němu šmíra. Tomu to flákání za naše peníze skončilo za rok a něco.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud