Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno, déšť 13°C

Podcast: Smrt po 269 letech. U středověkého popraviště v Horním Slavkově došlo k dvojnásobné vraždě

Autor: jim - 
19. ledna 2021
05:40

O sobotní noci 16. ledna byla v Horním Slavkově po 269 letech opět prolita krev! Žárlivý milenec Miroslav (60) zabil Martinu (35) a jejího druhého milence (41). Stalo se to asi jen 100 metrů od místa, kde se již od středověku popravovalo. Podle ředitele Muzea Sokolov Michaela Runda zde o svůj život přišlo hodně lidí a zvědavci sem doposud příjíždí kvůli negativní energii tohoto místa. 

Kamenné popraviště z 16. století se nachází na severu asi kilometr od Horního Slavkova na Šibeničním vrchu. Podle Runda je to jedno z mála popravišť v Česku, která se dochovala do současnosti. „To, co tam dneska vidíme, je romantická dostavba z minulého století. Kamenné pilíře jsou nyní vysoké zhruba dva metry, ale před přestavbou v třicátých letech dvacátého století byly vysoké až 6 metrů a to z důvodu, aby byli oběšenci již z dálky vidět,“ odhaluje temnou minulost.

Kamenné pozůstatky zdi jsou kulatého půdorysu a vystupuje z nich několik pilířů do výšky. Kat se s člověkem poslaným na smrt mohl v dávných dobách uzavřít do interiéru budovy, aby se sám nachystal a připravil odsouzeného na smrt. Podle Runda zde naposledy popravili 10. září 1751 paní Marii Alžbětu Früchtlovou, která zavraždila svého manžela a služebnou: „Usekli jí zde jednu ruku a hlavu,“ dodává ředitel Muzea Sokolov. 

Jen sto metrů odsud se stala v sobotu v noci dvojnásobná vražda. Podle informací Blesk.cz měl žárlivý milenec zabít druhého milence a ženu. Pak se chtěl také zabít, ale nezvládl to a sám se nahlásil na Policii ČR.

Proč měl středověký Horní Slavkov popraviště srovnatelné s pražským, proč temné místo přitahuje různé zvědavce a detaily o sobotní dvojnásobné vraždě, se dozvíte v pořadu Blesk Podcast: 

Video Blesk Podcast: U středověkého popraviště v Horním Slavkově došlo k dvojnásobné vraždě - Jiří Marek

majke79 ( 19. ledna 2021 08:19 )

Docela jej chápu , ženský jsou mrchy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud