Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek slaví Běla, zítra Slavomír
Oblačno 4°C

Lékař dostal 15 let za zneužívání dětí: Celkem měl mít přes 300 obětí! Pedofil si vše zapisoval

ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
4. prosince 2020
06:02

Francouzský soud ve čtvrtek poslal na patnáct let do vězení bývalého chirurga Joëla Le Scouarneca za znásilnění a sexuální zneužití čtyř nezletilých dívek. Informovaly o tom agentury. Proces se kvůli ochraně soukromí obětí konal za zavřenými dveřmi. Sedmdesátiletý lékař navíc čelí obvinění, že zneužil či znásilnil přes 300 dalších lidí. Může tak jít o největší pedofilní kauzu ve Francii.

Čtvrteční verdikt soudu v západofrancouzském městě Saintes se týká čtyř případů - dvou Le Scouarnecových neteří, dcery sousedů a pacientky ve zdravotnickém zařízení, kde pracoval. Té byly v době setkání s lékařem v roce 1993 teprve čtyři roky. Nezletilé byly v době zneužití i další dívky.

Lékař Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretani, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime. Ve vazbě skončil tento otec tří dětí v květnu 2017 poté, co šestiletá dcera jeho sousedů svým rodičům řekla, že se jí lékař dotýkal.

Le Scouarnec při vynášení verdiktu neprojevil žádné emoce, popsala agentura AFP. Podle AP během procesu přiznal, že znásilnil své neteře.

Další proces ho čeká, byť francouzská jurisdikce zatím nestanovila jeho začátek. V říjnu ho totiž policie obvinila ze znásilnění či sexuálního zneužití dalších 312 lidí v letech 1986 až 2014 - většinou dětí, kterým podle prokuratury bylo v té době v průměru 11 let. Byly mezi nimi dívky i chlapci. Řada z nich neměla o zneužití ponětí, dokud je nekontaktovala policie, neboť se jej lékař dopouštěl, když v nemocnici spali.

Část obětí policisté vypátrali díky tajnému zápisníku, který si Le Scouarnec vedl a v němž detailně popisoval sexuální násilí na dětech. Chirurgova obhajoba však tvrdí, že se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce před třemi lety u lékaře našlo také zhruba 300 tisíc obrázků s dětskou pornografií, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky. Jedna z panenek měla řetěz na nohou.

Francouzská policie vyšetřuje také to, kdo o Le Scouarnecových činech věděl. Podle dosavadního vyšetřování jeho rodina, především manželka a sestra, věděla o jeho sklonech od 90. let minulého století. Lékařově sestře se totiž svěřily její dvě dcery, rodina ale vše udržela v tajnosti.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud