Chirurg „pedofil“ měl zneužít stovky předškolních holčiček! Jsou mezi nimi pacientky i jeho neteře

Aktualizováno -
13. března 2020
13:37
Autor: ČTK, VaB - 
13. března 2020
13:07

Začal soud s francouzským bývalým chirurgem (69) Joëlem Le Scouarnecem. Měl znásilnit či sexuálně zneužít minimálně čtyři nezletilé dívky! Jsou mezi nimi i jeho neteře. Vyšetřovatelé si myslí, že obětí by mohlo být až 350. Šokující případ soud kvůli jeho citlivosti projednává za zavřenými dveřmi.

Ve Francii začal proces s bývalým chirurgem, který čelí obžalobě ze znásilnění či sexuálního zneužití čtyř nezletilých dívek. Vyšetřovatelé se nicméně domnívají, že Joël Le Scouarnec mohl zneužít až 350 dětí. Proces se kvůli ochraně soukromí lékařových obětí koná za zavřenými dveřmi. 

Lékař (69) v důchodu Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretagni, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime. U soudu ve městě Saintes na západě Francie čelí obžalobě ze znásilnění či obtěžování čtyř nezletilých dívek.

Ve vazbě skončil bývalý chirurg a otec tří dětí v květnu 2017 poté, co šestiletá dcera jeho souseda svému otci řekla, že se jí lékař dotýkal. Vyšetření následně potvrdilo, že se jednalo o znásilnění.

Další dvě dívky, které se podle obžaloby staly Le Scouarnecovými oběťmi, jsou jeho neteře. Čtvrtou poškozenou je pacientka, které byly v době setkání s lékařem v roce 1993 teprve čtyři roky. 

Čtyři případy, které se v pátek začaly projednávat u soudu, jsou ale zřejmě jen špičkou ledovce v kauze, kterou AFP označila za „bezprecedentní pedofilní aféru“. K obtěžování čtyř dívek se Le Scouarnec přiznal, obvinění ze znásilnění ale odmítá. V případě usvědčení ze znásilnění nezletilé by mu hrozilo až dvacet let za mřížemi.

Podle státního zástupce trestní oznámení proti bývalému chirurgovi podalo po vyslechnutí ze strany policie už téměř 250 žen a mužů. Vyšetřovatelé ale mají za to, že lékařových obětí je ještě o sto více.

Část možných obětí policisté vypátrali díky tajnému zápisníku, který si Le Scouarnec vedl. Podle AFP v něm lékař popisoval sexuální scény. Chirurgova obhajoba ale tvrdí, že se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce před třemi lety u lékaře našla také dětská pornografie, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud