Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Čtyři malé děti přišly o maminku Gábinu (†42), táta na ně zůstal sám: Starosta Nové Vsi pod Pleší vypsal sbírku

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Aktualizováno -
29. listopadu 2020
06:42
Autor: jel - 
27. listopadu 2020
18:04

Obrovská tragédie postihla rodinu z obce Nová Ves pod Pleší ve Středočeském kraji. Maminku čtyř dětí Gabrielu H. připravila o život zákeřná nemoc. Jejich táta, řidič kamionu, tak na ratolesti zůstal sám. Obec se proto rozhodla pomoci rodině v těžké životní situaci a rozjela sbírku; starosta doufá, že na zastupitelstvu schválí také finanční dar.

Podle informací TN.cz úmrtí nesouvisí s koronavirem, i když se prý onemocnění v rodině vyskytlo. Dvaačtyřicetiletá Gabriela zemřela v pondělí 16. listopadu a mezi dětmi, které po ní zůstaly, je i teprve roční miminko. Obec se proto rozhodla vypsat finanční sbírku, přestože peníze neutiší smutek, který ztráta manželky a maminky přinesla, mohou alespoň ulehčit od některých starostí.

„Obracíme se na vás všechny, kterým není lhostejný osud rodiny, jež ztratila milovanou maminku a manželku, abyste ji finančním darem podpořili v této těžké životní zkoušce. Za všechny dary děkujeme,“ stojí v textu sbírky uveřejněném na stránkách města, pod nímž je podepsán starosta obce Jan Havelka.

Ten pak pro portál potvrdil, že by byl rád, kdyby částkou sto tisíc korun přispěla i samotná Nová Ves pod Pleší. Sdělil, že se tato věc bude projednávat na zastupitelstvu.

Opravdu zákeřných nemocí existuje celá řada - například nádorová onemocnění. Podívejte se na video o tom, zda je možné se jim vyhnout.

Zobrazit celou diskusi
Další videa