Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno 4°C

Hasička Pavla zesnulé vojačce Míše (†27) dojemně poděkovala: Bez tebe bych tu nebyla!

Autor: chal - 
20. listopadu 2020
06:05

Braničtí dobrovolní hasiči se vyrovnávají s obrovskou ztrátou. Když ve čtvrtek v Egyptě spadl vrtulník Black Hawk, na palubě byla i jedna jejich členka, vojačka Míša (†27). Požárníci v ní neztratili jen kolegyni, ale také skvělou kamarádku. Zesnulé hasičce poslala dojemný vzkaz hasička Pavla.

Rotmistryně Michaela Tichá se stala první českou vojačkou, která zahynula na zahraniční misi. Mladá dobrovolná hasička zemřela ve čtvrtek po pádu vrtulníku Black Hawk. Na jeho palubě bylo osm lidí, přežil jediný.

Pro kamarády z řad branických dobrovolných hasičů jde o obrovský šok. Když se s Míšou před jejím odjezdem na misi loučili a předávali jí jako dar knihu o historii českých požárníků, nemohli tušit, že se s ní vidí naživo naposledy.

Za kolektiv vedoucích mladých hasičů z Braníku se s Míšou na facebooku dojemně rozloučila její kamarádka Pavla. Ta zesnulou popsala jako jednoho z nejúžasnějších lidí, kterého kdy v životě poznala, a jako neuvěřitelnou bojovnici.

„Ta pozitivní energie, která byla všude s Tebou, ty úsměvy, které jsi rozdávala na všechny strany, ta ochota a verva, se kterou jsi pomáhala všemi silami každému bez rozdílu - to a ještě mnohem víc je důvodem, proč na Tebe nikdy nezapomenu ani já, ani nikdo z těch, kdo měl tu čest Tě poznat,“ doplnila.

Míša hasiče úspěšně reprezentovala v mezinárodních soutěžích a svou pílí a odhodláním k hasičskému sportu dokázala přivést i další lidi. Mezi dobrovolné hasiče přivedla právě i Pavlu. „Nebýt Tebe, nestala bych se členkou SDH Praha - Braník, nikdy bych nezačala pracovat s mladými hasiči a nikdy bych nepoznala tolik úžasných lidí především z řad hasičů. Mockrát Ti za všechno děkuji, moc nám všem chybíš a nikdy na Tebe nezapomeneme!“ uzavřela Pavla.

Video Armádní speciál přepravil ostatky Michaely Tiché do vlasti, 13. listopadu 2020. - CNC / Veronika Foltová

zwil ( 20. listopadu 2020 16:52 )

bullshit
Tak si na to vzpomeňte, až se budeze válet a opalovat špeky v Egyptě nebo někdo z vaší rodiny, díky komu...

bullshit ( 20. listopadu 2020 12:48 )

Do výkonných složek armády a policie by neměly ženy brát. Mají jiné geneticky dané myšlení. Kdo jde do armády nebo k policii je již sám o sobě podivín. Nejdou tam aby pomáhali a chránili ale většinou z jiných důvodů. Od peněz až po léčení mindráků. Holčiny je škoda, mohla zůstat doma a pomáhat třeba seniorům. Nevím co má co dělat naše armáda za naše peníze v Egyptě ( nebo třeba na Mali ), tady je dost malérů na vyřešení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud