Mladý řidič nezvládl zatáčku a boural: Zraněnou spolujezdkyni (16) transportoval do nemocnice vrtulník!

Ilustrační foto.  (Autor: Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje)
Autor: VaB - 
13. března 2020
13:26

Ve středu nezvládl na Olomoucku mladý řidič (18) zatáčku na mokré silnici, přejel do protisměru a čelně se střetl s jiným vozem. U obce Lipová musel zasahovat záchranářský vrtulník, do nemocnice transportoval vážně zraněnou dívku (16)!

Ve středu před polednem museli vyjíždět záchranáři z Olomouckého kraje k obci Lipová. Mladík (18), který mířil z Lipové do Dřevohostic, v jedné zatáčce nezvládl řízení na mokré silnici, přejel do protisměru a havaroval. 

„Přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem značky Volkswagen Passat, za jehož volantem seděl padesátiletý řidič,“ řekla Deníku mluvčí policie Miluše Zajícová. Podle ní k nehodě okamžitě přiběhli svědci a začali poskytovat první pomoc.

Dodala, že oba řidiči museli být převezeni do nemocnice v Přerově. „Spolujezdkyně řidiče škodovky, teprve šestnáctiletá dívka, byla s podezřením na vážnější zranění letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podezření se naštěstí nepotvrdilo,“ dodala mluvčí.

U obou řidičů provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U mladého řidiče byl negativní výsledek i na drogy. Škoda byla vyčíslena předběžně na 70 tisíc korun. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud