Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Terorista (†20) z Vídně popravil i mladou servírku (†24): Zabilo ji čiré zlo, smutní přátelé

Autor: shp - 
6. listopadu 2020
17:40

Byla to mladá a krásná dívka, kterou měli všichni rádi. Milovala balet a studovala umění. Němka Vanessa Pregerová-McGillivrayová (†24) si ke studiu přivydělávala ve Vídni jako servírka. Život ryšavé krásky však nyní tragicky vyhasl. Stala se totiž obětí teroristy během jeho krvavého běsnění v rakouské metropoli.

Pohledná Vanessa pracovala v restauraci, aby mohla platit účty, uvedl britský web Daily Mail. Nyní byla identifikována jako třetí ze čtyř obětí krvavého řádění islámského radikála Kujtima Fejzulai (†20). Ten má na svědomí kromě čtyř lidských životů i 23 zraněných. Při útoku ho zastřelila policie, které se to podařilo devět minut od začátku nepochopitelného krveprolití ve jménu radikálního islámu.

Vanessa pocházela z Mnichova a byla zručnou sochařkou. Její zaschlá krev byla údajně ve čtvrtek stále vidět před restaurací Salzamt, kde vzniklo pietní místo, kam lidé začali nosit květiny a zapalovat u něj svíčky. „Byla to milá žena. Pracovala, aby měla na peníze na život a studium. Je to absolutní tragédie a dílo zla,“ prohlásil jeden z truchlících kamarádů Vanessy. Bližní dívky jsou její smrtí zdrcení.

Terorista zavraždil i majitele restaurace

Dvě další oběti byly identifikovány už dříve. Jednou z nich je v Číně narozený podnikatel Li Quang (†39), který vlastnil v místě tragédie hned dva podniky. Podle Čínské ambasády ve Vídni, která potvrdila jeho smrt, žil muž v Rakousku déle než 25 let. Rukou teroristy zemřel i Nexhip Vrenezi (†21), který byl stejně jako jeho vrah muslimem. Radikál ho zasáhl čtyřmi vypálenými kulkami.

Vrenezi zemřel před hospodou, ze které si vyšel dát ven cigaretu. Během vigilie za zemřelého mu zanechala jedna z blízkých žen vzkaz: „Byl jsi jeden z nejlepších lidí, které jsem poznala. Navždy budeš v mém srdci. Měl jsi dobré srdce, byl jsi jeden z mála opravdu věrných, byl jsi legrační, bláznivý a neklidný – prostě dobrý člověk.“ O Vrenezim promluvila i jeho někdejší učitelka.

Je to tak smutné. Jsem v šoku. Pořád si ho moc dobře pamatuji. Byl to hodný mladík, který miloval zábavu. A ano, byl sám muslimem,“ řekla Helene Fuchsová-Moserová německému Bildu. Nexhip byl podle kamarádů velký fanoušek boxu a rychlých aut. Jeho největším snem bylo vlastnit bourák značky Porsche. Ten se mu však už bohužel kvůli bídnému teroristovi nikdy nesplní...

hirosk ( 9. listopadu 2020 10:09 )

"Ten z Vídně asi moc dlouho čekal na sociální byt a dávky... asi 3 týdny, i když se o něm vědělo, dostal bleskurychle státní byt a peníze."???
Okial mas taketo klamstva? Ci toto ci ostatne? Ten terorista sa narodil v Rakusku.

gabreta ( 7. listopadu 2020 11:43 )

Kchárl by si ty umouněnce mohl vzít na Orlík a ostatní zámky po republice, když je chce!!

lucie13 ( 7. listopadu 2020 11:04 )

Zabilo je čiré zlo? Ano, tak by se dala nazvat politika, která schvaluje otevřené hranice a placení dávek pro hospodářské uprchlíky, lidi si ja to časem zvyknou, vždy nějaký ojedinělý případ psychicky vyšinutého jedince, který vlastně za nic nemůže. Selhala cílová země, špatně je integrovala. Ten z Vídně asi moc dlouho čekal na sociální byt a dávky... asi 3 týdny, i když se o něm vědělo, dostal bleskurychle státní byt a peníze. To uměli bohužel jen komunisti, nahnat zdravé lidi bez výmluv do práce. Před tím bydlel u matky a byl policejně známý, měl se pokoušet kupovat munici na Slovensku. V Německu a Rakousku se staví hodně bytů a domů, jedna osoba má nárok na 50m2, za každou další osobu 15m2. Takže 6 členná rodina dostane plně vybavený byt /řadovku 125m2, je to samozřejmě jiná dimenze, než v ČR a dávky určitému etniku.

Každý nový projekt (např. v Mnichově, žila a pracovala jsem tam 14 let) má určité procento sociálních bytů s nižším než tržním nájmem, (připadalo mi, že většina bytů byla sociální, pracující si tržní nájmy již nemohou dovolit a bydlí tam ti, za které to platí stát=daňoví poplatníci) v Rakousku a Německu se vyplácí na každé dítě i přídavky na děti, většina zfalšovaných rodných listů má narozeniny 1.1.xxxx, zdalšované rodné listy mají děti/dospělí, kteří se narodili v zahraničí, pro dávky stačí kopie RL; zbytek bytů má tržní nájem, či tržní prodejní ceny. Cílem je obyvatele pěkně promíchat a nemáte šanci najít místo ve městě, kde tomu tak není. Syn měl jít do státní školy, 500 dětí, 25 národností, přes 80% neovládá vyučovací jazyk, před školou černo (burky).Bydlíme jinde, na předměstí, 14 dětí ve třídě a nevyučuje se islám. V Mnichově to je povinně volitelný předmět-většina žáků muslimové.
Doufám, že se tomuto obohacení dokáže ČR ubránit! Když bylo hodně napadnutých žen u bazénu, tak museli “mladíci” na kurz, jak se správně chovat na veřejném koupališti. Bohužel má tato “verbež” vstup zdarma, je to jejich právo, aby se mohli účastnit kulturního žit

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání