Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Pomohl stařence s nákupem a pak šel vraždit! Mrazivé poslední chvíle teroristy (†20) z Vídně

Autor: shp - 
6. listopadu 2020
05:02

Jak se zdá, terorista z Vídně své vražedné myšlenky dobře maskoval. Kujtim Fejzulai (†20), který má na svědomí životy čtyř lidí a zranění 23 osob, byl jen několik hodin před krvavým činem naprosto v klidu. Dokonce pomohl postarší sousedce s nákupem a usmíval se na ni.

Když se Gordana Nikolicová (68) dozvěděla, že je její soused strůjcem vídeňského teroristického činu, který vyděsil celý svět, sesypala se. Jdou na ni mdloby z toho, že vraždil mladík, který se na ni usmíval. Dokonce jí pomohl a vypadal naprosto v klidu a v pohodě, i když už se mu hlavou honily myšlenky na krvavé zabíjení nevinných občanů ve jménu radikálního islámu.

Zděšená stařenka paní Nikolicová řekla britskému webu The Mirror: „Přišla jsem k výtahu v naší budově a on šel dolů po schodech ze svého bytu. Okamžitě ke mně přispěchal, aby mi pomohl s taškami. Řekla jsem mu, že je to v pořádku, ale trval na tom, že mi pomůže, takže sešel ze schodů s mým nákupem a položil mi ho před dveře,“ a v zápětí dodala: „Je mi zle z toho, že zanedlouho poté zabíjel lidi.“

Video  Teror v centru Vídně: Čtyři mrtví civilisté i jeden z útočníků, řada raněných a pachatelé na útěku.  - Reuters
Video se připravuje ...

Muž, který žije v bloku naproti, řekl: „Ničí vás to, když zjistíte, že zabiják žil tak blízko.“ Další sousedé popsali Fejzulaie jako „odtažitého a hluboce věřícího.“ Jedna ze sousedek také poukázala na to, že se kolem jeho bytu v poslední době motali lidé v typických islámských oblecích. Terorista, k jehož jednání se už přihlásil Islámský stát, byl v hledáčku policie.

Zemřel, když si šel zakouřit

Na svědomí má životy čtyř lidí. Jedna z obětí byla identifikována jako Nexhip Vrenezi (†21). Jde o muslima albánského původu. Zemřel, když si šel dát před hospodou cigaretu. Běsnění radikála trvalo devět minut, než ho zastřelili strážci zákona, kteří rozjeli v rakouské metropoli rozsáhlou protiteroristickou operaci. Nebýt jich, obětí na životech by bylo určitě ještě více.

Letter007 ( 6. listopadu 2020 11:57 )

..ano, byl hodný, všechny zdravil a dokonce pomohl stařence s nákupem. Nic jiného od Vás pisálci nešlo ani čekat....to už je fakt ubohost .

dalkz ( 6. listopadu 2020 09:09 )

Příliv migrantů není krize, je to výsledek neschopnosti bruselských vládnoucích elit plnit povinnosti, které jako správci Evropy mají.

diskutujici ( 6. listopadu 2020 07:23 )

Máme to brát jako nějaký odpustek, když pomohl?

Amrasha ( 6. listopadu 2020 06:50 )

Kdyby důchodkyni, nebo seniorce, ale 'stařence"? Tohle o mně někdo napsat v 68 letech, tak mu dám pěstí 👊

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání