Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Žena šla do spermobanky a porodila syna: Zjistila, že otcem je trestanec se schizofrenií!

Autor: rc - 
3. října 2020
11:24

Nejvyšší soud v americkém státě Georgia dal zelenou případu Janet a Wendy Normanových. Partnerky dlouho toužily po druhém dítěti, Wendy se proto rozhodla jít na umělé oplodnění do spermobanky Xytex. Vybraly si tam dárce, kterého společnost označila za nejlepšího. Měl mít IQ 160, doktorát, znalost čtyř jazyků a žádné psychické nemoci. Ovšem to se nakonec ukázalo jako nepravda. Později, když jejich syn začal mít psychické problémy a problémy s chováním, vyšlo najevo, že pravý dárce je bývalý kriminálník trpící schizofrenií.

V roce 1998 se Wendy a Janet Normanovým narodil první syn. Sen o dítěti se jim splnil díky anonymnímu dárci, jehož si vybraly ve sperma bance Xytex. O několik let později partnerky chtěly druhé dítě, a tak se rozhodly, že opět využijí služeb společnosti Xytex, kde si vybraly dárce, jehož společnost označila za nejlepšího.

Dárce, jenž měl číslo #9623, byl popsán jako člověk, který má IQ 160 a dokončuje doktorát. Navíc uváděl, že umí čtyři jazyky a má čistý trestní rejstřík. V popisu nebyly uvedeny ani žádné zdravotní a psychické problémy. Wendy a Janet se proto rozhodly, že on je ten nejlepší dárce.

V roce 2002 na svět přivítaly svého druhého syna, ovšem jak chlapec rostl, začal být problematický. Začal mít psychické problémy, které se stupňovaly, až musel být hospitalizován. Jednoho dne vzal nůž a mrštil s ním proti zdi. Problémy začal mít i ve škole.

Navíc začal vyhrožovat své vlastní rodině, že jim ublíží. Rodiče ho museli vzít do nemocnice poté, co skočil ze střechy a zlomil si zápěstí. Wendy a Janet ho vzaly k doktorovi, který mu diagnostikoval ADHD a nasadil mu medikaci.

Ve čtrnácti letech k nim syn přišel, že chce pátrat po dárci. Partnerky se proto rozhodly, že kontaktují Xyrax a začaly hledat informace. Nakonec zjistily, že informace, jež jim byly původně předloženy, byly lživé.

Podle informací britského deníku Daily Mail se jednalo o dárce Chrise Aggelese, který se dopustil několika zločinů nejen v USA, ale také Kanadě a Anglii. Navíc trpí psychickými problémy a byla mu diagnostikována schizofrenie. Třiačtyřicetiletý muž začal darovat sperma ve svých třiadvaceti letech a je otcem šestatřiceti dětí.

Šokované ženy se rozhodly proti Xyrexu provést právní kroky a společnost zažalovaly v roce 2017. Případ byl nejprve zamítnut. Normanovy se však nevzdaly a šly k nejvyššímu soudu v Georgii, který jejich obžalobu podpořil.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání