Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Oblíbená restaurace u dálnice vzplála jako otep slámy: Kdo za to prý může?

Autor: ran - 
12. srpna 2020
14:25

Obrovský požár oblíbené restaurace Čtyři kameny na Mladoboleslavsku z roku 2017 má možná po několika letech vyšetřování svého viníka. Minulou středu policie obvinila člověka, který to prý má na svědomí. Hrozí mu až pět let vězení.

Případ je starý dva a půl roku, nyní ale již policie má po pečlivém vyšetřování svého obviněného. Rozsáhlý objekt motorestu postavený ve stylu roubenky - který byl někdy také nazýván prostě jako Koliba - v blízkosti dálnice D10 na poloviční trase mezi Prahou a Mladou Boleslaví vzplál náhle 18. listopadu 2017.

Hasiči dělali, co mohli, ale požár byl velmi prudký - už vzhledem ke konstrukci restaurace, která byla celodřevěná s doškovou střechou. Bojovníkům s ohněm se podařilo alespoň ochránit nedalekou benzínku, která musela být během zásahu uzavřena. 

Obviněný je zodpovědný za revizi

Od počátku se tušilo, že problém vznikl někde kolem odvodu kouře z krbu, který se v objektu používal. Spekulovalo se nad tím, že se oheň vzňal od sazí v nedostatečně vyčištěném komíně. Závěr vyšetřovatelů ale zní ještě o něco závažněji. Vinu za škodu více než 23 milionů korun možná prý nese revizní technik a celková nevhodná konstrukce komínu.

„Ve středu 5. srpna 2020 sdělili kriminalisté obvinění z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti muži (51) z Mělnicka,“ řekla policejní mluvčí za okres Mladá Boleslav Lucie Nováková. Obviněný posuzoval spalinovou cestu v roce 2013, na bezpečnosti provozu tehdy nespatřoval žádnou závadu.

Kolibu měli rádi i filmaři

Nyní se zdá, že možná ve svém úsudku pochybil. „Komín byl plechový, jednoplášťový. Příslušníci hasičského sboru, kteří zjišťovali okolnosti vzniku požár, shledali vážné nedostatky v zajištění požární ochrany,“ je si ovšem jistý mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Oblíbená koliba vyhořela prakticky celá. Zničen byl její veškerý interiér i vybavení - zbytky budovy byly později strženy a provoz už nikdy nebyl obnoven.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud