Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Matka nechala dcerky v rozpáleném autě a šla spát: Starší (†3) zemřela, sestřička (1) bojuje o život

Autor: shp - 
23. července 2020
13:03

Nesmírná rodinná tragédie se odehrála v americkém městě Booneville ve státě Arkansas. Teprve tříletá Laykn Petcheniková zemřela a její roční sestra Olivia leží v kritickém stavu v nemocnici poté, co je jejich matka Kaylee zapomněla v rozpáleném autě a doma usnula.

Arkansaská státní policie oznámila v tiskovém prohlášení, že policejní oddělení v Booneville dostalo na tísňové lince hlášení kolem druhé hodiny odpoledne v pondělí od Kaylee Petchenikové. Žena řekla, že jsou její dvě malé dcery nezvěstné. Zdřímla si a nemohla děti najít. Přivolaný policista je pak objevil zhroucené na podlaze v rozpáleném autě, které bylo zamčené.

Laykn byla převezena do místní nemocnice, kde ji zdravotníci později prohlásili za mrtvou. Nařízena byla pitva děťátka. Její mladší sestra byla převezena do nemocnice v Little Rocku, kde leží v kritickém, avšak stabilním stavu. „Obě jsou zřejmé oběti horka,“ uvedla policie v závěru tiskové zprávy. Zoufalá matka v osudný den zaklepala na dveře souseda.

Děsivá slova souseda

Seděl jsem na verandě kolem jedenácté hodiny a má sousedka Kaylee vyšla ven a vypadala ustaraně a s obavami. Pak za mnou přišla a zeptala se mě, jestli jsem neviděl její děti,“ řekl zpravodajskému kanálu 5News Matthew Wood. Podle něj matka pracuje v noci a tvrdila prý, že doma zamkla, zdřímla si, a když se probudila, děti byly pryč.

Jenže pak na místo dorazil policista a vše bylo k hrůze všech přítomných nad nebe jasné. „Stál jsem vedle něj, když se podíval dolů a viděl je v autě. Nebudu lhát, na místě jsem ztuhl. Otevřel dveře a křičel o záchranku a pak je obě vzal a spěchal s nimi do nemocnice. Ta malá dívka Laykn byla bezvládná, když ji vzal. Bylo to děsivé. Musel jsem si sednout, když jsem ji viděl,“ uzavřel Wood.

Teploty se pohybovaly kolem 32 stupňů Celsia

Podle meteorologického portálu AccuWeather.com dosahovaly v tragický den teploty v Booneville 32 stupňů Celsia. V zavřeném autě proto muselo být nesnesitelně. Policie o případu odmítla sdělit více podrobností. Případ však nadále vyšetřuje. Všichni jsou zvědaví, zda bude matka obviněna z nedbalosti. Ženě se už tak zhroutil její svět...

dvorece ( 30. července 2020 07:00 )

Já být taková dojnice, tak si to potom za takovou péči o děti raději hodím, abych se už vyspala dobře napořád ...podle mně se s tímhle normálnímu člověku nedá dál žít. Bohužel jsou i u nás bezmozkové, co nechají děti v autě ve vedru a jdou si pokecat do marketu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud