Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Rodina zabitého policisty Pavla (†31): Zemřel kvůli zrůdě! Kolegové volají po přísnějších trestech

Autor: VaB - 
26. července 2020
05:30

Ostravští policisté a kolegové zemřelého Pavla K. (†31) podepsali petici, ve které požadují zákonnou úpravu. Chtějí, aby se dalo předejít tragickým nehodám. Podle nich jsou tresty pro řidiče, kteří jezdí pod vlivem alkoholu a drog, nedostačující.

V neděli 5. července došlo v Praze na ulici 5. května k tragické nehodě. Zfetovaná a opilá Jitka R., matka dvou dětí, zezadu ve vysoké rychlosti narazila do vozu policie. Uvnitř seděli dva policisté a jedna policistka. Nejhůř skončil Pavol K., který po hodinové resuscitaci na místě zemřel. 

Jitka R. řídila bílý mercedes, policistům se na místě vysmívala. Podle informací Blesku se měla nahánět se svým bohatým manželem ze Srbska! Možná proto způsobila nehodu. Řidičce o několik dní později bylo sděleno obvinění ze tří skutků. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Kolegové sepsali petici

Smrt Pavla zasáhla celý policejní sbor. Jde o dalšího policistu, který zemřel při výkonu služby, posledním byl v roce 2016 Václav Haase, který zemřel v nemocnici poté, co ho zranil nožem muž při zákroku.

Video V ulici 5. května došlo v neděli večer k hromadné nehodě. Provoz po silnici byl ve směru z centra dočasně uzavřený. - Václav Burian

Smyslem petice je to, aby došlo k zákonné úpravě, díky které by se dalo podobným tragédiím předcházet. „Člověk k Policii ČR nastupuje s tím, a také je to součást slavnostního slibu, že v případě potřeby nasadí i vlastní život. Naše rodiny jsou smířeny s tím, že při výkonu našeho povolání se již nemusíme vrátit domů, ale na tuto skutečnost se člověk nikdy nepřipraví. S čím však nepočítají oni ani my, že by nás mohl někdo zezadu smést velkou rychlostí v autě, když člověk nikoho nepronásleduje,“ popsal iniciátor petice Radek Nikl. 

„Velmi nás rozohnilo to, že je údajně jen podezřelá z Usmrcení z nedbalosti dle S 143 trestního zákoníku,“ podotkl Nikl s tím, že českému řidiči kamionu, který v Německu ohrozil autobus, hrozí doživotí. „Chápeme, že v Německu nemají totožné trestní právo, ale proč si nemůžeme v přísnosti trestání a jejich přístupu v BESIP vzít příklad,“ doplnil.

Autoři petice se dále ptají, proč lze jednomu člověku uložit několik zákazů řízení, když je evidentně ignoruje, a proč není přísněji trestána jízda pod vlivem návykových látek. Zpřísnění trestů podle nich může působit i preventivně, některé řidiče by to od protiprávního jednání mohlo odradit.

Zákonodárci, uvědomte si to!

„Nechtěli bychom, aby případ Pavlovy smrti skončil jeho posledním rozloučením s námi, případně odsouzením řidičky, která za jeho smrt může. I kdyby se zvýšila trestní sazba pro řidičku, bude souzena podle toho, co je pro ni příznivější. Rádi bychom, aby si jeho smrtí naši zákonodárci uvědomili, že je na čase agresivitu a bezohlednost na českých silnicích tvrdě trestat,“ napsal Nikl. Podobná situace může navíc potkat kohokoliv. „Víme, že Pavlovi už nic život nevrátí, ale jiným ho může zachránit,“ uzavřel. 

Zabila ho zrůda!

Na Deník.cz se obrátila sestřenice zabitého policisty, chtěla tak poděkovat policii a médiím. Tragédie zasáhla celou rodinu. „Nám již Pavlíka nikdo nevrátí, už se nebudeme při rodinných oslavách smát, ale budeme plakat a neustále probírat to, že tak hodný člověk už není mezi námi kvůli zrůdě. Protože jinak nemůžeme nazvat ženu, která má dvě děti, a přitom požívá drogy a alkohol. Poté sedne za volant a zabije, zraní a zmrzačí slušné lidi,“ prohlásila žena.

Má v srdci obrovskou bolest, chce se ale soustředit na to, aby byla řidička spravedlivě potrestaná. „Prosíme úřady o kontrolu jejích dětí a domácnosti, neboť si myslíme, že přístup k drogám naznačuje, že něco není v pořádku jak u ní, tak v jejím okolí,“ uvádí sestřenka Pavla.

Na závěr poděkovala Policii ČR, všem jiným složkám a Pavlovým kolegům. Podle ní je neskutečné, jak se po tragédii všichni semkli a pomohli si. 

kakamilek ( 27. července 2020 14:37 )

Co dodat. Tady je jedno slovo co se vztahuje k mužské chloubě málo.

Kazin ( 27. července 2020 07:56 )

Karlos 107:Co ty jsi za hovado ?Honíš si ego ubožaku.Neboj dojde na Tebe i když máš jen Karlos od teď bych koukal a hodně aby se mně něco nestalo 😠

Vaclav Trefil ( 26. července 2020 08:55 )

Soudní moc pracuje pomalu a neefektivně,proto se nikdo nebojí. Lidi ,kterým až po dlouhé době vezmou řidičak, jezdí klidně dál. Hrozí jim maximàlně podmínka. A když maj něco zaplatit, tak se přihlásí na radnici a jsou z nich bezdomovci a jako nic nemají. Tak to funguje v Čechách. A když máte prachy jako Janoušek tak je to úplně v pohodě. Koupíte si u doktora nemoc, a je to. Užívà dál luxusního života.

kaki ( 26. července 2020 08:14 )

Měli byste informovat o té vysmažený zrůdě jak si spokojeně doma užívá lajny za lajnou.

Alucard ( 26. července 2020 07:42 )

Je to na pytel, co kluci? Bohužel, takové máme zákony. Takže různí Janouškové, Rolincové apod. Ti můžou zabít koho chtějí 👌

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud