Mexická realita: 100 vražd denně a občas masakr! Střelba v léčebně si vyžádala 24 obětí

Autor: ČTK - 
2. července 2020
06:57

Střelba v neregistrované protidrogové léčebně ve městě Irapuato v centrálním Mexiku si vyžádala 24 mrtvých a sedm raněných. Stav tří z nich je vážný. Ozbrojení muži zjevně stříleli na každého, kdo ve středisku byl.

Opravdu děsivý masakr se stal ve středu v mexické léčebně pro drogově závislé. Informovala o něm agentura AP. Stát Guanajuato, kde se útok odehrál, je bitevním polem pro krvavé vyřizování sporů mezi drogovým kartelem Jalisco a jedním místním gangem.

Jde o stát s nejhorší bilancí násilí v Mexiku. Úřady neuvedly, jaký byl motiv nejnovějšího útoku, ale guvernér Diego Sinhue uvedl, že se na něm patrně podílely drogové gangy.

Pachateli byli podle místní policie těžce ozbrojení muži. Podobné útoky ovšem nejsou v Mexiku ničím výjimečným v zemi, která loni registrovala téměř stovku vražd denně. Násilnosti většinou jdou na vrub kartelů a gangů, které jsou zapleteny do obchodu s drogami, únosů a vydírání.

Gangsteři často mají styky s místními bezpečnostními složkami a většina zločinů zůstává neobjasněna.

Podle agentury Reuters jde o podobný takový útok v Irapuatu za poslední měsíc a jde o jednu z nejhorších hromadných vražd za dobu úřadování prezidenta Andrese Manuela Lópeze Obradora, který se ujal funkce před 19 měsíci. López Obrador přitom slíbil snížení rekordního počtu násilností. Loni však Mexiko zaznamenalo rekordní počet vražd a letos má nakročeno k dalšímu smutnému rekordu.

Na počátku června ozbrojenci zastřelili deset mužů v centru pro léčbu drogové závislosti v Irapuatu. Podle Reuters není jasné, zda bylo v obou případech dějištěm krveprolití stejné zařízení.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud