Laškování se smrtí na vzdálenost stovek kilometrů: Český hráč zachránil život šoféra po havárii

Vystopovali slovenského sebevraha podle hlášení jeho známého z Čech, se kterým hrál počítačovou hru přes internet. Našli ho v havarovaném autě. (Ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: ran - 
30. června 2020
19:57

Hráč počítačových her přes internet zachránil z Česka život svému známému na Slovensku, kterého ani nikdy neviděl. Díky přeshraniční spolupráci policie nakonec našla muže živého v havarovaném autě!

Ti dva muži se nikdy neviděli. Jen spolu hráli počítačovou hru přes internet. Když ale jeden z nich napsal, že má problémy a chystá se sednout do auta a zabít se, online kamarád to vzal vážně. A vše nahlásil na policii.

„V pondělí oznamovatel operačnímu důstojníkovi na lince 158 sdělil, že muž se rozešel s přítelkyní a chce si vzít život, o což se už v minulosti i pokusil. Prý nasedne do auta a už se nikdy neozve,“ řekla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová. „Oznamovatel neváhal a zachoval se zodpovědně tím, že slova známého nepodcenil,“ dodala mluvčí.

Než ho našli, zavolali mu

Policisté předali hlášení přes pracoviště v Hodoníně až do slovenského města, kde se měl hledaný nacházet. Podle informací od spoluhráče a českých policistů se nakonec podařilo muže najít. Policisté se hlášenému sebevrahovi dokonce dovolali!

Subaru vyjelo do protisměru! V kabině zahynul muž a těhotná žena (oba †31)

„Akci předcházel telefonický kontakt s nešťastným mužem, kterého nakonec nalezli v podnapilém stavu v havarovaném vozidle a předali jej do péče záchranářů,“ doplnila Krausová. Podle informací policie leží obě města stovky kilometrů daleko.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud