S dětmi se na Českolipsku zřítil kolotoč! Pád zranil muže

Autor: ČTK - 
27. června 2020
17:31

Na Českolipsku se zřítila část kolotoče s labutěmi, spadla s devětadvacetiletým mužem a dvěma dětmi ve věku devět a 17 let. Příčiny pádu policie vyšetřuje, řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. Muž utrpěl středně těžká zranění, děti jsou v pořádku.

ČTK o tom informoval mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev. Dospělého transportoval vrtulník do traumacentra liberecké nemocnice, upřesnil Georgiev.

Kolotoč s labutěmi a draky

"V půl druhé odpoledne přijalo operační středisko zdravotnické záchranné služby informaci o pádu devětadvacetiletého muže z pouťové atrakce," uvedla Baláková s tím, že se jednalo o kolotoč s labutěmi a dalšími napodobeninami zvířat.

Podle ní se muž a dva chlapci vznesli do zhruba dvoumetrové výšky, poté se utrhlo rameno nesoucí sedačku a sedačka spadla i s nimi na zem. Vyšetřování policie bude trvat zřejmě několik týdnů.

Případ vyšetřuje policie

"Zajišťujeme tam potřebné stopy a podklady, které objasní příčinu události, a až provedeme všechny nezbytné úkony trestního řízení, určíme právní kvalifikaci," řekla Baláková s tím, že si policie vyžádá znalecký posudek na technický stav stroje.

"Než nám znalecké posudky doručí, trvá to řádově týdny," doplnila Baláková. Pouť v Horní Polici, kde se událost stala, pokračuje ve svém programu. Baláková uvedla, že provozovatelé pouze nebudou používat poškozenou atrakci.

Výběr neštěstí na pouťových atrakcích v ČR

29. července 2006 - Na pouti v Březnici na Příbramsku na bobové dráze vykolejil a spadl druhý vozík soupravy. Oba pasažéři byli zraněni. Jedenáctiletá dívka utrpěla otevřenou zlomeninu bérce, její otec se zranil lehce.

8. června 2007 - Tři lidé, z toho dva těžce, se podle televize Nova zranili při srážce na bobové dráze na pražském Proseku. Desetiletá dívka utrpěla zlomeninu lebky.

30. června 2007 - V Ostrově na Karlovarsku se poranily dvě dívky, které se houpaly ve speciální kleci. Poté, co se utrhlo rameno držící klec, se houpačka zastavila a dívky upadly.

17. května 2008 - Jednačtyřicetiletý provazochodec Manuel Berousek alias Berondini, který v Novém Jičíně spadl během jízdy na kole umístěném na laně, při které nebyl nijak jištěný, po převozu do nemocnice zemřel. Při pádu, zřejmě vyrovnávací tyčí, zranil přihlížející holčičku, jež utrpěla zlomeninu lebky.

2. května 2009 - Dětský řetízkový kolotoč se zřítil v Lutíně na Olomoucku. Při neštěstí se zranila dvě šestiletá děvčátka.

26. července 2009 - V Ivančicích na Brněnsku utrpěl vážná zranění patnáctiletý chlapec, který vypadl z pouťové atrakce ve tvaru otáčející se lavice. Z výšky šesti metrů dopadl na hlavu a ruce. Zemřel v brněnské nemocnici.

10. října 2009 - Sedm lidí se zranilo poté, co se s nimi utrhla pouťová atrakce v Praze Břevnově. Tři lidé utrpěli středně těžká zranění, ostatní byli poraněni lehce.

7. srpna 2010 - Třináctiletý chlapec vypadl za jízdy z řetízkového kolotoče v Paskově na Frýdecko-Místecku, a z výšky kolem tří metrů dopadl na asfaltovou plochu. Po pádu utrpěl těžká zranění - otevřené zlomeniny na obou pažích.

15. března 2012 - Na Matějské pouti v Praze se utrhl vozík jedné z atrakcí. Při nehodě se zranily dvě ženy; jedna utrpěla středně těžká, druhá lehká zranění.

24. srpna 2014 - Na pouti v Heřmanově Městci na Chrudimsku vypadla z ruského kola pětatřicetiletá žena, která utrpěla těžká zranění hlavy a páteře. Její devítiletá dcera rovněž z gondoly vypadla, ale stihla se chytit zábradlí, takže utrpěla jen šok a odřeniny.

15. května 2015 - Při Majálesu v Třebíči se na otočné lavici těžce zranil sedmnáctiletý mladík. Po převozu do nemocnice zemřel.

1. července 2017 - Na hodech v Zaječí na Břeclavsku se nahnula jedna z pouťových atrakcí s názvem Extreme, když se zbortily opěrné desky a atrakce ztratila stabilitu. Sedm lidí včetně nezletilých se ale zranilo o zvednuté bezpečnostní zábradlí.

27. června 2020 - Na pouti v Horní Polici na Českolipsku se zřítila část kolotoče s labutěmi, spadla s devětadvacetiletým mužem a dvěma dětmi ve věku devět a 17 let. Muž utrpěl středně těžká zranění, děti jsou v pořádku.

vilda696 ( 27. června 2020 20:34 )

Hlavně na to těm kolotočářům nelezte,vše je šrot.

starypes ( 27. června 2020 18:49 )

Jsi hňup. Od toho tam snad je obsluha toho kolotoče, aby věděla kolik lidí může vstoupit na kterou atrakci.

zkratik ( 27. června 2020 18:16 )

.....Na Českolipsku se zřítila část kolotoče s labutěmi, spadla s devětadvacetiletým mužem a dvěma dětmi ve věku devět a 17 let.

pokud se všichni tři narvali do jedné sedačky,tak se nedivím

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud