Na Jaroslava (†20) spadla dvoutunová část horské dráhy: Mladík zemřel po převozu do nemocnice

Dvacetiletý Jaroslav zemřel poté, co na něj v továrně spadl dvoutunový kus horské dráhy.  (Autor: Inšpektorát práce v Nitre)
Autor: shp - 
30. října 2018
18:00

K obrovskému neštěstí došlo ve slovenských Topolčanech. V továrně na kolotoče spadl na teprve dvacetiletého Jaroslava dvoutunový kus horské dráhy, který vezl vysokozdvižný vozík. Mladík bohužel následkům vážných zranění podlehl.

Jaroslava se podařilo zpod kolosu dostat. Ten ale mladíkovi rozdrtil pánev a způsobil mu závažná vnitřní poranění. Zdravotníci ho následně převezli do nemocnice. Jeho zranění byla příliš těžká na to, aby úraz přežil. Navzdory úsilí lékařů mladý Slovák vydechl naposledy.

V továrně se k tragédii vyjadřovat nechtějí. U vstupu do objektu visí černá vlajka. Mladík nejspíš zemřel, když pomáhal s převozem kusu horské dráhy. Kontrola inspektorátu práce následně zjistila, že na místě nebyly dodrženy zásady bezpečnosti práce.

Přemisťované břemeno nebylo vhodně zabezpečeno proti převrhnutí. Také způsob manipulace s předmětnou částí horské dráhy, vzhledem k jejím rozměrům a hmotnosti, bezprostředně ohrožoval okolí a bezpečnost pracovníků,“ řekl TV Markíza Róbert Bulla – ředitel Inspektorátu práce v Nitře.

Inspektorát teď hrozí firmě pokutou v přepočtu vyšší než pět milionů korun. Počet pracovních úrazů na Slovensku neustále roste. Případem se již zabývá tamní policie, která zahájila trestní stíhání pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud