Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Na Českolipsku se srazila tři auta: 9 zraněných! Hasiči museli zachraňovat koně

Autor: ČTK, VaB - 
14. června 2020
08:38

U Ještěbí na Českolipsku se v noci srazila tři auta! Devět lidí utrpělo zranění, hasiči museli zachránit i pět koní. 

Hasiči u Jestřebí na Českolipsku v noci na neděli zasahovali u dopravní nehody tří aut, deset lidí utrpělo zranění. Účastníkem nehody byl i vůz s přívěsem na převoz koní, hasiči jich pět převedli do náhradního přívěsu. 

Devět lidí utrpělo lehká zranění. Podle mluvčího záchranné služby Michaela Georgieva bylo šest pacientů převezeno do nemocnice v České Lípě, další dva do Liberce. „Jeden zraněný nám tam 'haproval', protože nejdřív chtěl do nemocnice odjet, ale potom zůstal na místě," vysvětlil Georgiev.

Mluvčí policie Vojtěch Robovský uvedl, že se srazilo osobní auto s dodávkou a SUV. „Audi pravděpodobně předjíždělo terénní automobil s přívěsem na přepravu koní, se kterým se při předjížděcím manévru bočně střetlo. Následně Audi narazilo do protijedoucí dodávky, v níž cestovalo několik osob, od níž se odrazilo a skončilo v levém příkopu," řekl mluvčí.

„Hasiči spolupracovali při ošetřování všech zraněných osob, provedli protipožární opatření a zasypali na komunikaci uniklé provozní kapaliny z vozidel,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Přerovský s tím, že v době nehody byla silnice zcela neprůjezdná.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud