Žena utrpěla po nehodě s autobusem těžká zranění: Řidič nadýchal!

Ilustrační foto.  (Autor: HZS Středočeského kraje)
Autor: ČTK, VaB - 
1. února 2020
14:15

Spolujezdkyně z osobního auta utrpěla těžká zranění při srážce s autobusem na Českolipsku, do nemocnice ji transportoval vrtulník. Řidič osobáku po nehodě nadýchal 0,4 promile. V autobuse nikdo necestoval. 

Těžké zranění utrpěla v sobotu dopoledne spolujezdkyně z osobního auta, které se na Českolipsku střetlo s autobusem. Vrtulníkem byla transportována do liberecké nemocnice. Nehoda se stala na silnici první třídy 9 nedaleko Sosnové.

Auto s autobusem se střetly na křižovatce kolem 10:00. „Předběžně to vypadá, že řidič osobního vozu nedal při odbočování doleva přednost autobusu. Okolnosti nehody se nadále šetří,“ uvedla regionální mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Řidič auta nadýchal 0,4 promile alkoholu, zkouška u řidiče autobusu byla negativní. V době nehody byl podle policejní mluvčí v autobuse jen řidič.

Těžké zranění utrpěla spolujezdkyně z osobního auta. Vyprosit ji museli hasiči. „Vrtulníkem jsme transportovali jednu osobu na traumacentrum do Liberce. Byla napojena na umělou plicní ventilaci,“ řekl ČTK krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud