Smutné Velikonoce pašeračky Terezy: Za mřížemi vzlykala a odmítala jíst

Autor: shp - 
14. dubna 2020
05:20

Dny, kdy se na sociálních sítích prezentovala jako blonďatá sexy kočka, vzal dávno čas. Česká pašeračka Tereza Hlůšková (23) už více než dva roky tráví v pákistánské base. V ní skončila kvůli pašování heroinu. Letošní Velikonoce v době celosvětové pandemie koronaviru pro ni byly obzvlášť těžké. Celé je proplakala.

Velikonoční pondělí strávila Tereza Hlůšková podle zpravodaje Blesk.cz z Pákistánu celé zavřená ve své cele. Opustit ji nemohla za žádnou cenu kvůli bezpečnostním opatřením nařízeným vzhledem k pandemii koronaviru. Neustále jen naříkala a plakala. Odmítala i jíst. Snědla až večeři. Kvůli aktuálním omezením nedostala od rodiny žádný dopis.

Psychicky na dně, fyzicky v pořádku

Jak zpravodaj poznamenal, všichni vězni a vězenkyně jsou kvůli svému vlastnímu bezpečí uzavření v celách do odvolání. Ve věznici je potvrzených již 60 nakažených koronavirem. Podle vězeňského superintendenta Asghara Ijaze je na tom sice Tereza psychicky špatně, ale fyzicky je zdravotně zcela v pořádku.

Nemá žádné symptomy onemocnění včetně horečky a kašle. Jelikož jde ale v láhaurské věznici o ostře sledovanou osobu, pokud by se to změnilo, bude jí neprodleně proveden test. Češka byla stejně jako ostatní vězenkyně, se kterými se nyní nesmí stýkat, poučena o koronaviru. S dozorkyněmi vychází dobře a její chování je příkladné.

Smutná historie pašeračky

Tereza byla 10. ledna 2018 chycena na pákistánském letišti s téměř devíti kilogramy heroinu. 20. března 2019 byla odsouzena k vězení v délce osmi let a osmi měsíců. Proti rozsudku se odvolala stejně jako státní zástupce. Na odvolací stání však stále čeká a ještě si počká. Útěchou jí může být, že jí byl trest snížen o několik měsíců.

tarzanzroduopic ( 14. dubna 2020 15:41 )

Docela mi jí je i líto, byla sice hezká, ale hodně blbá. Za 8 let bude mládí v pr-deli, pobyt v Pákistánském krimilále na ní taky zanechá následky, každý si v ČR před ní odplivne, každý bude vědět co je zač. Za 8 let se toho mnoho změní, ztratí se přátelé i mnohí z rodiny. Zůstane jí jenom hanba na celý život a i její nejbližší musí už teď chodit kanálama. To tak je, jeden den holka neví co by roupama a druhý den kvičí kdesi v pákistánské stoce.

dedeha ( 14. dubna 2020 14:29 )

Kua, ale som z toho rozhodený že nepapkala. A kakať bola?

pupakk ( 14. dubna 2020 13:34 )

Vždyť jí ta spoluvězenkyně říkala, že Terezku určitě brzo pustí.
Vnímání času je relativní, asi pro ní brzo znamenalo za šest let.

majojo ( 14. dubna 2020 13:24 )

A to ji ani zajíček nevyšukal? To je tedy k pláči!

Schlafenberg ( 14. dubna 2020 13:14 )

Už se najedla poš.těváků a sekretů od spoluvězekyň

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud