Další hyenismus, tentokrát v uzavřené oblasti u Litovle: Zmizely zásoby i praktické nářadí!

Autor: VaB - 
23. března 2020
11:02

Ani nařízená karanténa v uzavřené obci, ani nouzový stav neodradil od jeho činů neznámého zlodějíčka v karanténní zóně u Litovle. Pokud se ho podaří lapit, hrozí mu až osm let ve vězení. To vše jen kvůli balíku kávy a vrtačce. 

V nouzovém stavu, který vyhlásila vláda, zločinci musí počítat s tvrdou odplatou. Nezdá se, že by je to ale odradilo. O několika případech krádeží jsme již psali, stále se ale dějí další, a klidně i v karanténních zónách. V noci z 18. na 19. března úřadoval zloděj v hájence v katastru obce Červenka na Olomoucku. 

Neznámého pobertu neodradila ani skutečnost, že se obec nachází v uzavřené oblasti na Litovelsku, kterou střeží armáda a policie za pomocí vrtulníku i dronů. „Aby se mohl dostat dovnitř, rozbil nejprve okno do dřevníku,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vanková. Podle ní se zloději hodilo tříkilové balení kávy a také aku vrtačka s nabíječkou. 

Video Policie a armáda střeží hranice zakázané karanténní zóny. Uprchlíky chytá z vrtulníku. - Policie ČR

„Hodnotu odcizených věcí si poškozený vyčíslil na předběžnou částku 5 500 Kč a předběžně 300 Kč činí škoda na zničeném okně,“ upřesnila Vanková. Dosud neznámému zloději za trestný čin krádeže hrozí vězení od dvou do osmi let. 

Kvetuse ( 23. března 2020 18:21 )

V ty Litovli to ale nějak žije

Kazin ( 23. března 2020 18:15 )

ZASTRELIT A TO VAZNE BYL BY KLID

marlen52 ( 23. března 2020 17:56 )

za tohle bych dala hoodně vysoké tresty a těm kolařům taky

kakamilek ( 23. března 2020 17:37 )

A co Janoušek, už nastoupil trest? Na toho si netroufnou soudci a politici,takže podmazaní činitelé čekají až ovce zapomenou.

Bleskoska ( 23. března 2020 13:10 )

Policie to tam bedlivě střeží a zachytí skupinku 4 lidí na kole, ale nezachytí zlodějnu takového rozsahu? Zajímavé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud