Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

Nejhledanější žena Evropy dopadena: V Česku nutila dívky k prostituci, nejmladší bylo 15!

Autor: chal - 
16. března 2020
12:14

Spolupráce rumunské a anglické policie přinesla obrovský úspěch. Po pěti letech skrývání se detektivům podařilo chytit Ildiko Enderlovou (43). Rumunská obchodnice s bílým masem léta zneužívala důvěry dívek z Rumunska a České republiky. Místo slíbeného zprostředkování práce v zahraničí je ale odvezla do pražského nočního klubu, kde mladé ženy musely pracovat jako prostitutky. Nejmladší oběti bylo 15 let.

Pátrání po Ildiko Enderlové trvalo dlouhých pět let. Rumunský detektiv George Safta (40) ve spolupráci s anglickou policií v prosinci loňského roku akci konečně dotáhli do úspěšného konce a ženu podezřelou z obchodu s bílým masem našli v Manchesteru. Anglická média o případu informovala až v půlce března.

Policisté Enderlovou podezřívají z obchodu s lidmi. „Nejhledanější pasačka Evropy“, jak Rumunce přezdívají ostrovní média, byla členkou gangu, který do jednoho českého nočního klubu svážel dívky z České republiky a Rumunska, jimž Enderlová slibovala práci a ubytování v Německu. Mladé ženy místo toho ale v Česku musely proti své vůli pracovat jako prostitutky. Nejmladší z nich bylo přitom pouhých 15 let!

Podle informací listu Manchester Evening News žila Enderlová v běžném řadovém domku a po dopadení údajně projevila velkou úlevu. Pět let skrývání před úřady bylo totiž prý velmi náročných.

Pro Enderlovou si spolu s anglickými policisty došel rumunský elitní detektiv George Safta. Hledaná žena policistům nejprve zatajila svou pravou identitu a představila se pod jiným jménem, když ji ale Safta konfrontoval se stránkami Europolu, kde byla fotografie Enderlové v rubrice hledaných osob, vzdala se.

„Jsem už z toho utíkání unavená,“ řekla podle Manchester Evening News Enderlová detektivovi jejich mateřským jazykem. Gang, jehož byla Rumunka členkou, do klubu svážel dívky proti jejich vůli už od roku 2003. Za své zločiny si podle listu odsedí minimálně šest let vězení.

Na Čechy, po kterých pátrá Europol a Interpol, se můžete podívat v galerii:

alenakavrisidivu ( 10. května 2020 07:49 )

zákonem chráněné etnikum....jinak než zlodějinou a kuplířstvím se živit neumí...

Bystrozraky ( 19. března 2020 17:26 )

Bohužel, se jí relativně nic nestane. Havloviny, ne.

Bystrozraky ( 19. března 2020 17:25 )

Podle ksichtu víme o co jde.

Jan Brandis ( 17. března 2020 08:47 )

Fuj, to je prašivina. A Tancošová taky dobrá 🤣😂🤣

Kopyto ( 17. března 2020 04:27 )

To je obluda, brrr, 6 let let je výsměch všem obětem, babu zavřít na doživotí a denně ji liskat po té nechutné drzce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání