Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Smrt českých turistů na Dachsteinu: Nejusměvavější cyklistku Dášu oplakává i paralympionik Jiří Ježek

Autor: chal - 
14. března 2020
06:15

Dělala svět veselejší, hezčí... Tak vzpomíná paralympionik a cyklista Jiří Ježek na Dášu, která spolu s dalšími čtyřmi Čechy v neděli zahynula pod lavinou na Dachsteinu. Ježek znal zesnulou ženu právě díky cyklistice. Její odchod ho velmi zarmoutil.

Rakouští záchranáři v neděli 8. března poslali do Česka smutnou zprávu o smrti pěti českých turistů. Skupinu, která se pohybovala po horském masivu Dachstein, ráno zavalila lavina.

Andreu G. (†37), jejího snoubence Marka V. (†46), mladé partnery Dagmar L. (†27) a Lukáše R. (†28) a jejich kamarádku Ivetu S. (†30) pohřbila zhruba 80centimetrová vrstva sněhu. Záchranáři byli na místě rychle, první těla se jim ale podařilo najít asi až po hodině a půl.

Kamarádi a příbuzní zesnulých truchlili i na sociálních sítích. Obzvlášť těžce tragédii snášela Dominika, sestra Lukáše R. Mladá žena kromě sourozence přišla o budoucí švagrovou a milované přátele.

Neštěstí se dotklo i paralympionika Jiřího Ježka, který Dášu znal přes cyklistiku. „Tak smutná zpráva... Dáša L., bývalá závodnice pražské Dukly. Budu si T2 vždycky pamatovat jako usměvavou, strašně milou holku, která dělá lidem okolo sebe svět veselejší, hezčí...“ napsal sportovec na facebooku.

Dojemně zavzpomínali i sportovci z Dukly. Kamarádi z cyklistického oddílu Dášu popsali jako nejusměvavější cyklistku pelotonu a velikou srdcařku.

„Bronzová medailistka na Mistrovství Evropy juniorů v omniu na dráze, juniorská i seniorská mistryně a rekordmanka dokázala kombinovat dráhovou, silniční i horskou cyklistiku. Hlubokou soustrast rodině. Čest její památce,“ napsali cyklisti.

Podle rakouských záchranářů Češi zřejmě lavinu strhli sami. Šlo o obrovskou masu sněhu, laviniště bylo široké asi 200 metrů.

villon ( 14. března 2020 19:44 )

Já nejsem fatalista a taky se nechci nikoho dotknout, ale když se chlapisko jmenuje kačena, tak pak to takhle dopadá. Kačena patří babáčům mezi nohy, o tom žádná. Když tak aspoň Kačer, ten se snese u obou pohlavý, no a potom je pestrá škála neutrálních jmen, čili na výběr je toho dostatek.

mim33 ( 14. března 2020 15:35 )

Alespoň mají Češi hned několikanásobnou Darwinovu cenu.

offline ( 14. března 2020 13:36 )

A náklady záchranné operace? Byly uhrazeny? Rakušani už taky nechtějí platit za zpovykané Čechy.

My platíme za Kačenu.
http­s://ww­w.bl­esk.cz­/cla­nek/zp­ravy-pribe­hy/618­551/de­sivy-verdikt-lekaru-reziser-kacena-ma-z-99-poskozeny-mozek-nejblizsi-ale-neztraci-nadeji.html

testovnik ( 14. března 2020 12:03 )

Sice tragédie, ale komu není rady - tomu není pomoci, zde zcela platí, "sportovci" bohužel bez mozku, zde zdolat výšlap za každou cenu ...

mikes15 ( 14. března 2020 10:50 )

viz. komemtář rakyta:

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání