Dodávka na přechodu v Jaroměři smetla chodce (†68): Na místě zemřel

Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK - 
5. března 2020
08:10

Sedmatřicetiletý řidič dodávky ve středu večer v Jaroměři na Náchodsku na přechodu pro chodce srazil osmašedesátiletého muže, který na místě zemřel.  Podle zjištění ČTK by mělo jít o třetí oběť dopravních nehod v Královéhradeckém kraji v letošním roce. Zatím vždy šlo o chodce sraženého na přechodu.

Nehoda v Jaroměři se stala na silnici první třídy číslo 33 na výjezdu směrem na Hradec Králové. „Podle prvotních zjištění nedal muž jedoucí ve vozidle Fiat Ducato přednost muži, který přecházel přes přechod,“ řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Dechová zkouška u řidiče požití alkoholu vyloučila. Další okolnosti nehody policie vyšetřuje.

První letošní tragická nehoda v hradeckém kraji se stala 10. ledna v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, kde dvacetiletá řidička na přechodu pro chodce srazila devětasedmdesátiletou ženu. Chodkyně po několika dnech na následky zranění v nemocnici zemřela. Druhá tragická nehoda se stala 23. ledna v Nové Pace na Jičínsku, kde na přechodu pro chodce řidič srazil a usmrtil jednašedesátiletou ženu.

Loni počet mrtvých při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji vzrostl více než dvaapůlkrát na 48 z předloňských 18. Představovalo to nejvyšší nárůst počtu mrtvých ze všech krajů ČR. Loňských 48 mrtvých na silnicích hradeckého kraje bylo nejvíce od roku 2012, kdy zahynulo 57 lidí. Mezi lety 2013 a 2018 počet obětí nehod trvale klesal. Loni v lednu v kraji při nehodách zemřeli čtyři lidé.

MrdejLachtanaDoUcha ( 5. března 2020 10:35 )

Havlovi děti řáďí za volantem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud