Češi lační po sněhu a lyžích: Obří kolony a kolabující doprava u Špindlu

Autor: ČTK - 
8. února 2020
12:31

Doprava do lyžařských hlavních krkonošských středisek Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Janské Lázně dopoledne kolabovala. Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. Nejhorší situace byla v Peci, kde policie auta vracela před středisko. Inmformovala o tom mluvčí krajské policie Lucie Konečná.

Dopravu komplikovali lyžaři také v okolí Šerlichu v Orlických horách. Mluvčí očekává, že odpoledne by se situace mohla začít zklidňovat.

„Pec je ucpaná, parkoviště jsou plná. Kolona je 2,5 kilometru. Auta pomalu popojíždějí, ale odstavují je kolem komunikace. Funguje tam hlavně městská policie, ale i naše hlídky. Pokud do Pece lidé nemusejí, měli by zvolit jiné středisko,“ řekla ČTK před polednem Konečná.

Silnice zaplnila auta rekreantů, kteří přijeli na prázdniny, nebo jednodenních lyžařů. Krkonošská horská střediska v únoru zažívají tradičně po období na konci roku druhý vrchol zimní sezony. V ČR a také v některých sousedních zemích jsou prázdniny.

O něco lepší situace byla ve Špindlerově Mlýně a v Janských Lázní. Také na silnicích do těchto středisek se tvořily kolony. „Provoz do Špindlu je plynulejší, ale i tam se parkoviště zaplňují. Parkoviště na Medvědíně je plné, takže městská policie přijíždějící vozidla otáčí. Parkoviště na Hromovce je zaplněné částečně. Předpoklad je, že odpoledne se situace začne zlepšovat,“ řekla Konečná.

Problémy i v Orlických horách

Problémy s dopravou byly také v Orlických horách v okolí Šerlichu a Deštného. Po 12:00 zkolabovala doprava na silnici v Luisině Údolí mezi Deštným a Rokytnicí. „Uvázlo tam auto, je to tam zcela neprůjezdné. Stojí tam i policejní hlídka, která jela zkontrolovat situaci na Šerlich,“ řekla ČTK po poledni Konečná.

Obtížně průjezdná byla dopoledne také silnice v horském sedle mezi Šerlichem a Velkou Deštnou, kudy vede spojnice mezi střediskem v Deštném a Orlickým Záhořím. Je to oblíbené nástupní místo na turistické a běžkařské trasy na hřeben Orlických hor. Sice je tam parkoviště, ale o víkendech v zimních měsících bývá brzy zaplněné lyžaři. Auta pak parkují podél silnice, což komplikuje průjezd.

„Silnice od Orlického Záhoří je částečně neprůjezdná. Pokud lidé parkují, kde nemají, řeší to policisté na místě blokovými pokutami,“ řekla ČTK před polednem Konečná. Podle ní policie horskou silnici u Šerlichu ale uzavřít nemusela.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

fortun ( 8. února 2020 15:53 )

"bobé" máš ty, ale v hlavě

zlymikes ( 8. února 2020 14:26 )

zase chyba v titulku. Rozpoznávejte konečně rozdíl mezi Čechem a Pepíkem. Jen ti druzí si myslí, že jim patří republika. Tady už jsou taky nalezlí, hřibobé.

zdravymozek ( 8. února 2020 13:48 )

Pepíci bojují za ochranu klimatu,že?!?!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud