Matka z Prostějovska si prý jezdila užívat sex, děti jí doma hladověly: O jídlo žebraly u sousedů!

Ilustrační foto  (Autor: scom)
Autor: VaB - 
14. února 2020
14:58

Tři dcery z Prostějovska strádaly, zatímco si jejich matka (35) prý užívala sexu s novým přítelem. Několik týdnů je měla nechávat samotné doma, musely dokonce u sousedů žebrat o jídlo! Za lhostejný přístup k rodičovským povinnostem dostala matka podmínku.

Žena (35) si našla nového přítele a od svých dcer odvrátila pozornost. Za přítelem dojížděla mimo své bydliště, její tři dcery (10, 13, 14) tak musely být často o samotě. „Už jsou velké, dokážou se o sebe postarat,“ uvedla matka. Podle serveru novinky.cz jsou její děti v péči příbuzných. Svěřil jim je civilní soud. 

Dcery nechávala bez jídla

Když matka odjela za svým přítelem, nechala dcery doma samotné. Často i bez jídla. „V místě posledního společného bydliště na ubytovně zanechávala své nezletilé dcery samotné, bez dostatku potravin, hygienických potřeb a finančních prostředků. Pryč odjížděla opakovaně, zprvu vždy na dva až tři dny, později zůstávala mimo ubytovnu nepřetržitě i několik týdnů. Děti byly odkázané na pomoc cizích lidí,“ citují novinky obžalobu.

Jelikož dívky strádaly a neměly co jíst, musely se obrátit na své sousedky. „Holky hladověly. Tak jsem jim dávala alespoň instantní polévky, sušenky a občas zbytky od oběda. Byly za to velmi vděčné,“ uvedla jedna ze sousedek. Dokonce i nezodpovědné matce vynadala, že je doma nechává bezprizorní. 

Stovky neomluvených hodin

Počet neomluvených hodin dívek vystoupal ke stovkám. Podle Novinek si ale matka absenci svých dcer obhajovala tím, že dcery odmítaly chodit do školy bez svačin. „Já jsem na ně neměla peníze. Tak zůstávaly doma. Pro jídlo jsem chodila na charitu,“ řekla žena.

Že nechávala dcery doma hladovět, žena popřela. „Nechala jsem jim vždy jídlo na několik dnů. Nemůžu za to, že snědly všechno hned,“ uvedla prý před vyšetřovateli. „Všichni si myslí, že jsem si jezdila jen užívat. Já ale hledala práci a s přítelem jsme sháněli podnájem,“ doplnila.

Žena dostala u klatovského okresního soudu za lhostejný přístup k rodičovským povinnostem půl roku vězení s podmíněným odkladem na 12 měsíců. Rozsudek není zatím pravomocný. Obžalovaná si stejně jako státní zástupce vzala několikadenní lhůtu na rozmyšlenou, zda trest přijme. Pokud podá tzv. odpor, soud by musel případ projednat veřejně v hlavním líčení. 

tomik007 ( 14. února 2020 15:41 )

A bude jeste lepe...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud